Autor: | Zdjęcie: ŁKS Commercecon Łódź

TAURON Liga: Mistrzynie Polski z ŁKS Commercecon Łódź zbyt twarde dla ITA TOOLS Stali Mielec - Zdjęcie główne

Radość łodzianek po zwycięstwie nad ITA TOOLS Stalą Mielec. | foto ŁKS Commercecon Łódź

SportBeniaminek siatkarskiej TAURON Ligi - ITA TOOLS Stal Mielec kontra mistrzynie Polski - ŁKS Commercecon Łódź. Biało-niebieskie "postawiły się" mocniejszym rywalkom, ale ostatecznie wróciły na Podkarpacie bez punktów.

Faworytkami tego spotkania TAURON Ligi były miejscowe, czyli ŁKS Commercecon Łódź. Mielczanki pod wodzą Miłosza Majki walczyły, jak "lwice", ale było to zbyt mało na tak mocną drużynę.

ŁKS Commercecon Łódź – ITA TOOLS Stal Mielec 3:0 (25:13, 25:21, 25:21)

ŁKS: Gryka (8), Dudek (15), Diouf (13), Ratzke (3), Stefanik (9), Piasecka (9), Drabek (libero) oraz Krawczyk, Dróżdż (1), Hryszczuk (1), Zaborowska i Maj-Erwardt.

Stal: Nowacka, Bałucka (8), Lymarewa (2), Mucha (5), Kubacka (7), Kucharska (5), Łyduch (libero) oraz Dyduła (9), Bryda (6) i Walczak.

MVP: Julita Piasecka.

Wciąż bez swojej podstawowej atakującej Weroniki Gierszewskiej zawodniczki ITA TOOLS Stali Mielec już na starcie spotkania z mistrzyniami Polski stały na straconej pozycji. Pierwszy set był bez historii. Łodzianki były zdecydowanie lepsze. Nieco inny przebieg miały sety numer dwa i trzy. Wystarczy dodać, że na początku drugiej partii było 12:4 dla mielczanek! Po blokach Soni Stefanik wynik zbliżył się do remisu (15:16), a po nieudanym ataku Izabeli Bałuckiej doszło do wyrównania.

Trzeci set to długa gra "punkt za punkt". Przełamanie nastąpiło dopiero po długiej wymianie, którą zakończył atak Julity Piaseckiej (13:11). Po asie serwisowym Sylwii Kucharskiej był ponownie remis. Kolejny raz mieliśmy "powtórkę", kiedy błąd popełniła Katarzyna Bryda. ŁKS "przełamał" Stal i zgarnął trzy punkty.