TAURON LIga. Mielczanki bez punktów po trudnym starciu we Wrocławiu [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
41
zdjęć

SportITA TOOLS Stal Mielec przegrała z #Volley Wrocław 0:3 w ramach 2. kolejki TAURON Ligi. To druga porażka biało-niebieskich siatkarek. Szansa na pierwsze punkty w tym sezonie już w czwartek.

#Volley Wrocław - ITA TOOLS Stal Mielec 3:0 (25:20, 26,24, 25:23)

Składy zespołów:
#Volley: Lewandowska (5), Łazowska (4), Gawlak (8), Bączyńska (10), Perez (14), Kowalska (13), Pawłowska (libero) oraz Stronias (6), Gancarz
Stal: Milewska (9), Bagrowska (1), Ponikowska (7), Mucha (10), Sieradzka (16), Janicka (1), Łyduch (libero) oraz Głodzińska, Walczak, Kuligowska (7), Dąbrowska (libero)

Mielczanki miały nadzieję na zdobycie punktów w meczu wyjazdowym, jednak to zawodniczki #VolleyWrocław narzuciły swoje warunki gry od pierwszych piłek. W starciu, które zakończyło zmagania 2. kolejki TAURON Ligi, gospodynie wygrały pewnie 3:0, pokazując skuteczność w decydujących fragmentach każdego seta.

Mocny początek wrocławianek

Już od początku pierwszego seta wrocławianki zaczęły budować przewagę, skutecznie atakując za sprawą Wiktorii Kowalskiej i Diaris Perez (7:3). Jednak dobra seria zagrywek Gabrieli Ponikowskiej oraz poprawa w grze obronnej Stali pozwoliły mielczankom odrobić część strat i nawet wyjść na prowadzenie (8:9). W dalszej części seta ponownie do głosu doszły gospodynie, a ich przewaga wzrosła (15:13). Ostatecznie po kilku błędach przyjezdnych, pierwszy set zakończył się wynikiem 25:21 dla #VolleyWrocław.

Wyrównana walka w drugim secie

Drugi set rozpoczął się podobnie – wrocławianki szybko zdobyły przewagę (5:1), co zmusiło trenera Mateusza Grabdę do szybkiej interwencji. ITA TOOLS Stal Mielec zdołała wyrównać wynik po dobrych akcjach Oliwii Sieradzkiej i Emilii Muchy (8:8). W dalszej części seta obie drużyny popełniały błędy, a wynik oscylował wokół remisu. Mimo że mielczanki objęły prowadzenie po asie serwisowym Muchy (17:18), w końcówce więcej zimnej krwi zachowały wrocławianki. Po ataku Anny Lewandowskiej wrocławianki zwyciężyły 27:25.

Decydujący set bez przełamania

W trzeciej odsłonie mielczanki zaczęły odważnie, wychodząc na prowadzenie 9:6 po serii udanych zagrywek Ponikowskiej. Gospodynie jednak szybko wyrównały (11:11) i od tego momentu gra toczyła się punkt za punkt. Kluczowe okazały się końcowe akcje, w których siatkarki z Wrocławia, dzięki skutecznej grze Anny Bączyńskiej i błędach rywalek, zdołały przechylić szalę na swoją korzyść (25:23), kończąc mecz wynikiem 3:0.

Pomimo zaciętej walki, ITA TOOLS Stal Mielec nie zdołała zdobyć punktów we Wrocławiu. Zawodniczki trenera Mateusza Grabdy już w czwartek, 10 października zagrają u siebie z Lotto Chemikiem Police o godz. 17:30 w hali MOSiR Mielec.