TAURON Liga. ITA TOOLS Stal Mielec wygrywa pierwszy raz w sezonie [ZDJĘCIA]

TAURON Liga. ITA TOOLS Stal Mielec wygrywa pierwszy raz w sezonie [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
39
zdjęć

SportITA TOOLS Stal Mielec pokonała Lotto Chemik Police 3:1 w ramach 3. kolejki TAURON Ligi. To pierwsze zwyciestwo biało-niebieskich w tym sezonie.

ITA TOOLS Stal Mielec - Lotto Chemik Police 3:1 (25:19, 25:21, 24:26, 26:24)

MVP Oliwia Sieradzka

ITA TOOLS Stal Mielec: Agata Milewska, Pola Janicka, Gabriela Ponikowska,  Oliwia Sieradzka, Zuzanna Kuligowska, Emilia Mucha, Klaudia Łyduch (l) oraz Izabela Dąbrowska (l), Aleksandra Adamczyk, Aleksandra Walczak, Rozalia Moszyńska,  Katarzyna Bagrowska, Monika Głodzińska

Trener I Mateusz Grabda

Trener II Miłosz Majka

Lotto Chemik Police: Martyna Grajber-Nowakowska (k), Diana Dąbrowska,  Dominika Pierzchała, Anna Fiedorowicz, Julia Hewelt, Magdalena Ociepa, Dominika Pierzchała, Anna Fiedorowicz, Julia Hewelt, Agata Nowak (l) oraz Eliza Ropel-Puzdrowska (l),  Elena Baić, Ewa Kwiatkowska, , Victoriia Lokhmanchuk

Trener I Dawid Michor

Trener II Piotr Janiak

Trzecia kolejka TAURON Ligi przyniosła niesamowite emocje w Mielcu, gdzie ITA TOOLS Stal Mielec po fenomenalnej walce pokonała mistrzynie Polski, Chemika Police, 3:1. Spotkanie, pełne zwrotów akcji i zaciętej walki, dostarczyło kibicom wyjątkowych przeżyć. MVP meczu została Oliwia Sieradzka, która zdobyła 23 punkty przy skuteczności 42%.

Uroczyste zakończenie kariery sędziowskiej Janusza Kalińskiego

Przed meczem miała miejsce szczególna uroczystość. Janusz Kaliński, wieloletni sędzia piłki siatkowej, oficjalnie zakończył swoją długą i zasłużoną karierę. W podziękowaniu za jego wkład w rozwój i popularyzację siatkówki w Polsce, wręczono mu upominki. W ceremonii wzięli udział Jacek Sęk, Wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Paweł Warzecha, Wiceprezes Podkarpackiego Wojewódzkiego Związku Piłki Siatkowej, oraz Sylwester Strzylak, prezes ITA TOOLS Stal Mielec. To był wzruszający moment, który podkreślił wieloletnie zaangażowanie Kalińskiego w rozwój tej dyscypliny.

Nerwowy początek i zacięta walka

Pierwsze minuty meczu były pełne napięcia, a oba zespoły popełniały błędy wynikające z nerwów. Mistrzynie Polski z Chemika Police szybko wyszły na prowadzenie dzięki solidnej grze Julii Hewelt i zagrywkom Martyny Grajber-Nowakowskiej. Jednak gospodynie z Mielca nie dały za wygraną. Emilia Mucha i Pola Janicka przełamały trudne momenty, a coraz lepsza skuteczność w ataku pozwoliła mielczankom wyjść na prowadzenie i zamknąć pierwszego seta wynikiem 25:19.

Kolejny set – Chemik staje, Stal wygrywa

Drugi set zapowiadał się równie zacięcie. Chemik prowadził już 15:12, jednak zespół z Mielca, z Oliwią Sieradzką na czele, nie poddał się. Po błędach drużyny z Polic i świetnych atakach Sieradzkiej, ITA TOOLS Stal doprowadziła do wyrównania i w końcówce przechyliła szalę na swoją korzyść, wygrywając 25:21.

Trudny trzeci set dla Stali, ale walka trwa

Trzeci set przyniósł gospodyniom kłopoty. Chemik szybko objął prowadzenie 7:3, a później 17:10, wydawało się, że mistrzynie Polski zmierzają pewnie po zwycięstwo. Jednak mielczanki ponownie pokazały ogromną determinację. Gabriela Ponikowska świetnie radziła sobie w bloku, a ataki Sieradzkiej i Kuligowskiej doprowadziły do wyrównania na 18:18. Choć Chemik ostatecznie wygrał tego seta 26:24, gospodarze pokazali, że nie zamierzają się poddawać.

Czwarty set – spektakularna pogoń i triumf Stali

Ostatnia partia meczu była najbardziej emocjonująca. Chemik Police prowadził już 17:10 i wydawało się, że doprowadzi do tie-breaka. Jednak mielczanki nie dały za wygraną. Dzięki świetnym zagrywkom Agaty Milewskiej i znakomitym atakom Oliwii Sieradzkiej, gospodynie doprowadziły do wyrównania. Po grze na przewagi Stal zwyciężyła 26:24, zamykając mecz i odnosząc sensacyjne zwycięstwo nad mistrzyniami Polski.

Walka do samego końca

ITA TOOLS Stal Mielec zaprezentowała ogromną wolę walki, a fantastyczna gra Oliwii Sieradzkiej i Agaty Milewskiej była kluczem do sukcesu. Zwycięstwo nad tak silnym przeciwnikiem daje drużynie z Mielca ogromny zastrzyk pewności siebie i motywacji na dalszą część sezonu.

To spotkanie było nie tylko pokazem doskonałej gry, ale także siły charakteru mielczanek, które mimo przeciwności, potrafiły odwrócić losy meczu i zdobyć cenne trzy punkty w ligowej tabeli.