Autor: | Zdjęcie: Grzegorz Lipiec

TAURON Liga: ITA TOOLS Stal Mielec blisko niespodzianki. Porażka po pięciu setach z #VolleyWrocław - Zdjęcie główne

Na zdjęciu Pola Nowacka (numer 4) oraz Klaudia Łyduch. | foto Grzegorz Lipiec

Sport Było blisko i to bardzo blisko, a ITA TOOLS Stal Mielec wygrałaby starcie 11. kolejki TAURON Ligi z #VolleyWrocław. Po pięciu setach walki biało-niebieskie musiały uznać wyższość rywalek z Dolnego Śląska.

Jest postęp w grze podopiecznych Mateusza Grabdy, a z Wrocławia biało-niebieskie wróciły z jednym punktem. Był apetyt na więcej, bo to mielczanki lepiej rozpoczęły to spotkanie i prowadziły w pierwszym secie 16:12. Ekipa #VolleyWrocław stopniowo zmniejszała przewagę rywalek i mieliśmy wyrównaną końcówkę seta. W grze na przewagi lepsze okazały się mielczanki. W drugiej partii mieliśmy podobny obraz, tylko że to w końcówce skuteczniejsze były zawodniczki z Wrocławia. Kolejna odsłona gry i pod koniec seta zawodniczkom z Mielca udało się dogonić rywalki i po asie serwisowym Izabeli Bałuckiej było 22:22. Mielczanki poszły od razu za ciosem, za cel obierając sobie wygranie tej odsłony. I to im się udało. Najpierw skuteczny atak Poli Nowackiej dał im piłkę setową (24:22), a następnie punktowy blok ją zakończył.

Kiedy wydawało się, że mielczanki będą mogły zgarnąć nawet komplet punktów, tym bardziej, że do stanu 17:17 set numer cztery był wyrównany, kilka błędów i set dla #VolleyWrocław. Tie-break i tutaj na początku mamy wynik 4:0 dla wrocławianek, które nie dają żadnych szans naszej drużynie.

ITA TOOLS w 2023 roku czeka jeszcze jedno ligowe spotkanie. 16 grudnia, o godzinie mielczanki zagrają na wyjeździe z Grupą Azoty Chemik Police.

#VolleyWrocław – Stal Mielec 3:2 (25:27, 26:24, 23:25, 25:19, 15:10)

#Volley: Szczurowska (27), Lewandowska (19), Muhlsteinova (2), Bączyńska (22), Ponikowska (11), Stronias (2), Pawłowska (libero) oraz Szady (1), Stancelewska (3) i Chorąża (6).

Stal: Bryda (5), Bałucka (6), Mucha (15), Gierszewska (25), Kubacka (9), Kucharska (6), Pancewicz (libero), Łyduch (libero) oraz Dyduła (1) Nowacka (7) i Walczak.

MVP: Anna Lewandowska.

Artykuł pochodzi z portalu korso24.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.