TAURON Liga: ITA TOOLS bezradna w meczu z PGE Rysice Rzeszów

Autor: | Zdjęcie: Kacper Piękoś

TAURON Liga: ITA TOOLS bezradna w meczu z PGE Rysice Rzeszów - Zdjęcie główne

PGE Rysice Rzeszów - ITA TOOLS Stal Mielec | foto Kacper Piękoś

SportW 21. serii gier Tauron Ligi PGE Rysice Rzeszów gościły u siebie ITA TOOLS Stal Mielec. Fawrytkami były trzecie w ligowej tabeli rzeszowianki, które pokonały mielczanki w trzech setach.

Tak jak można było się spodziewać faworytki tego spotkania, czyli Rysice szybko wyrobiły sobie przewagę i odskoczyły mielczankom na 3:0, a potem 8:4. Seryjnie zdobywane punkty kilka piłek dalej dały rzeszowiankom prowadzenie już 14:5. Mielczanki próbowały jeszcze zmniejszyć ten dystans, ale set dla Rysic nie był zagrożony. Gospodynie utrzymały przewagę i wygrał 25:16.

W drugiej odsłonie Rysice wygrały 5 piłek i z wyniku 4:3 zrobiło się 9:3. Chociaż wydawać się mogło, że ten set też zostanie szybko rozstrzygnięty, to podopieczne Mateusza Grabdy głównie za sprawą Jovany Janković i Weroniki Gierszewskiej doszły rzeszowianki na 17:16, a potem 18:17. Końcowa faza spotkania należała jednak w zupełności do Rysic, które wygrały tę partię 25:21.

Trzeci i ostatni set ponownie był partią, w której rzeszowianki zapewniły sobie wygodną przewagę. Po siedmiu wygranych piłkach na tablicy wyników widniał rezultat 11:3. Seryjnie zdobywane punkty również w kolejnych partiach meczu sprowadziły mecz do rezultatu 20:9. Ostatecznie set zakończył się wynikiem 25:15, a mecz rezultatem 3:0 na korzyść Rysic. W następnej kolejce ITA TOOLS Stal Mielec zmierzy się na włąsnej hali z KGHM #VolleyWrocław.

PGE RYSICE Rzeszów -  ITA TOOLS STAL Mielec 3:0 (25:16, 25:21, 25:15)

PGE RYSICE Rzeszów: Julia De Paula (3), Anna Obiała (2), Weronika Centka (8), Katarzyna Wenerska (1), Aleksandra Szczygłowska (L), Gabriela Makarowska-Kulej (1), Gabriela Orvosova (13), Amanda Coneo, Weronika Szlagowska (14), Magda Kubas (L), Ann Kalandadze (13), Wiktoria Kowalska (1), Magdalena Jurczyk (8)

ITA TOOLS STAL Mielec: Kamila Dyduła (4), Pola Nowacka, Katarzyna Bryda (4), Izabela Bałucka (4), Jovana Janković (10), Klaudia Łyduch, Klaudia Laskowska-Azab, Karolina Pancewicz (L), Emilia Mucha, Weronika Gierszewska (13), Sonia Kubacka (3), Sylwia Kucharska (1), Aleksandra Walczak