Autor: | Zdjęcie: PTG Sokół

Szermierczy remanent - Zdjęcie główne

foto PTG Sokół

Przeczytaj również:

Sport W minionym miesiącu mieleccy szermierze brali udział w turniejach mających wpływ na awans do reprezentacji na MŚ w Dubaju oraz do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży czy do Mistrzostw Polski juniorów młodszych. Walczyły także dzieci oraz amatorzy.

W marcu odbył się turniej Muszkieter Trophy dla dzieci i amatorów. Zakończył się nieco poniżej oczekiwań. Najlepiej spisał się Witold Kapinos z Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół 1893”, który zajął 7 miejsce w konkurencji młodzików. Wśród dziewcząt na 9 miejscu uplasowała się Hanna Łabuda, 17 miejsce zajęła Hanna Drozdowska, 42 Aleksandra Stawarz, a 46 Karolina Żygadło. Wśród dzieci 10 była Paulina Misiak a 16 Aleksandra Żurek. Najlepszy wynik w Gliwicach osiągnęła Katarzyna Dziura w rywalizacji amatorek, stając na trzecim stopniu podium. W turnieju amatorów 15 był Wojciech Drozdowski, a 18 Tomasz Schab.

Warszawska Syrenka

W Warszawie odbył się międzynarodowy turniej „Warszawska Syrenka”, na którym z powodzeniem walczyli mielczanie z PTG. W konkurencji juniorek młodszych na trzecim stopniu podium stanęła Martyna Mróz jako najlepsza z Polek. Wygrała Ukrainka przed Litwinką. 16 była Iwona Misiak, 19 Hanna Drozdowska i 31 Anna Martyńska. Wśród chłopców 9 był Mikołaj Madej i 23 Karol Pyzikiewicz z Gryfu. W konkurencji Dzieci na trzecim stopniu podium stanął Witold Kapinos. Wśród dziewcząt 20 była Aleksandra Żurek i 31 Paulina Misiak.

Puchar Polski Juniorów

W Radlinie odbył się III – ostatni Puchar Polski Juniorów młodszych, w którym wystartowali zawodnicy z PTG. Najwyżej na 23 miejscu sklasyfikowany został Dominik Kwaśnik, 33 był Mikołaj Madej, 53 Witold Kapinos i 66 Szymon Drozdowski. W konkurencji dziewcząt 42 była Martyna Mróz, 59 Hanna Drozdowska, 60 Hanna Łabuda,74 Iwona Misiak i 89 Anna Martyńska. Po tych zawodach ustalona została lista klasyfikacyjna PZS, a prawo startu w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Białymstoku uzyskali: Dominik Kwaśnik, Szymon Drozdowski Martyna Mróz oraz Hanna Łabuda. Zakwalifikowały się również drużyny.

Puchar Polski Seniorów

W Katowicach odbył się również III Puchar Polski Seniorów. Były to niezwykle ważne zawody dla Stanisława Dziury, który walczył o awans do reprezentacji Polski na MŚ w Dubaju. Niestety znakomicie walczący mielczanin został zatrzymany w walce o finałową ósemkę przez reprezentanta Ukrainy 15: 13 i sklasyfikowany został na 16 miejscu, a to wystarczyło na zajęcie 5 miejsca na liście PZS i jest pierwszym rezerwowym na wyjazd do Dubaju. 19 był Paweł Urban. Pewny wyjazdu na MŚ Piotr Urban sklasyfikowany został na 30 miejscu. Na podiach turnieju znaleźli się zawodnicy wywodzący się z Mielca. Po raz drugi z rzędu zawody wygrał Wojciech Lubieniecki, a w konkurencji pań Paulina Wilaszek była trzecia.