Reklama

Sukcesy najmłodszych pływaków

Opublikowano:
Autor:

Sukcesy najmłodszych pływaków - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Udziałem w zawodach w Rzeszowie, Tarnobrzegu i Nowej Dębie najmłodsi pływacy Ikara Mielec, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 w Mielcu (klasa IV i V) zakończyli w roku 2016 zmagania w Podkarpackiej Lidze Dzieci (10- 11 lat).

Podczas pierwszej rundy, która odbyła się w Rzeszowie 8 października, punkty dla Ikara zdobywali: - Maja Tchórzewska, V miejsce na 50 m stylem klasycznym, - Paweł Żuczek,V miejsce na 100 m stylem grzbietowym (oboje to podopieczni trener Joanny Rusek), - Oliwia Trojnacka, IV na 50 m stylem motylkowym i V na 50 m stylem dowolnym, - Aleksandra Turczyn, V na 100 m stylem klasycznym (obie to zawodniczki trenera Roberta Wieczorka). Dodajmy, że sztafeta klasy V zajęła czwarte miejsce w wyścigu 4 x 50 m stylem dowolnym.

Druga runda ligi odbyła się 5 listopada w Tarnobrzegu. Widać było, że zawodnicy Ikara rozkręcają się i zajmują coraz wyższe miejsca: - Paweł Żuczek, IV miejsce na 50 m stylem grzbietowym i IV miejsce na 200 m stylem zmiennym, - Maja Tchórzewska, V miejsce na 100 m stylem klasycznym, - Aleksandra Turczyn, III miejsce na 200 m stylem zmiennym i 200 m stylem klasycznym, - Oliwia Trojnacka, V miejsce na 50 m stylem grzbietowym i 100 m stylem dowolnym. Czwarte miejsce zajęła również sztafeta klasy V 4 x 50 m stylem zmiennym.

Kończąca rok 2016 trzecia runda Podkarpackiej Ligi Dzieci 10- 11 lat odbyła się po raz pierwszy na pływalni w Nowej Dębie i była bardzo udana dla pływaków z mieleckiej „szóstki”. Miejsca na podium i punkty zdobywali: - Maja Tchórzewska, III miejsce na 50 m stylem klasycznym, - Oliwia Trojnacka, II na 200 m stylem dowolnym i IV na 50 m stylem motylkowym, - Laura Adamska, V miejsce na 50 m stylem motylkowym, - Aleksandra Turczyn, VI na 200 m stylem dowolnym. Drugie miejsce zajęła sztafeta dziewcząt klasy piątej 4 x 50 m stylem dowolnym. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE