Opublikowano: Aktualizacja:
Autor:

Sukcesy Akademii Umiejętności Technicznych LEONARDO   [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne

Przeczytaj również:

SportW dniach 23-24 kwietnia 2022 roku na terenie Aeroklubu Włocławskiego odbyły się Ogólnopolskie Zawody Modeli Kosmicznych do Pucharu Polski. Zawodnicy Akademii Umiejętności Technicznych LEONARDO swoje starty mogą zaliczyć do udanych.

W konkurencji modeli rakietoplanów zdalnie sterowanych S8D 2 miejsce zajął Franciszek Żmuda, a 3 miejsce Szymon Mikuła. Projekt rakietoplanów zdalnie sterowanych S8D od kilku lat jest realizowany dzięki wsparci firmy EUROTECH.

Konkurencję modeli rakiet z opadaniem wirowym wygrał Kacper Krempa, a w konkurencji modeli rakietoplanów zdalnie sterowanych S8P zajął 2 miejsce.

W konkurencji modeli rakiet kosmicznych S7 pierwsze miejsce zajęła Renata Pasik-Goryczka a Przemysław Żurawski zajął to najbardziej nielubiane przez zawodników 4 miejsce.

Po zakończonych zawodach trener Kadry Narodowej Jerzy Boniecki ogłosił wstępną listę zawodników do udziału w Mistrzostwach Europy Modeli Kosmicznych w Serbii w dniach 18-24.08.2022. Swoje nazwiska znaleźli na niej: Szymon Mikuła, Żmuda Franciszek, Alex Sadowy, Emilia Wojdyło w konkurencjach juniorów oraz Grzegorz Goryczka, Kacper Krempa, Przemysław Żurawski i Renata Pasik-Goryczka w konkurencjach seniorów.