Reklama

Stale z Mielca i z Rzeszowa grają razem. Cel: piłkarskie Podkarpacie ma być elitą [WIDEO]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Stal Rzeszów

Stale z Mielca i z Rzeszowa grają razem. Cel: piłkarskie Podkarpacie ma być elitą [WIDEO] - Zdjęcie główne

Prezes Stali Rzeszów - Rafał Kalisz i prezes Stali Mielec - Jacek Klimek | foto Stal Rzeszów

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Współpraca dla dobra obu klubów. Stal Rzeszów oraz PGE FKS Stal Mielec podpisały umowę partnerską, mającą na celu rozwój utalentowanych, młodych zawodników z Podkarpacia.

Piłkarskie Podkarpacie potrafiło wychować wielu zawodników, którzy potem trafiali do najlepszych klubów w Polsce, grali w kadrze narodowej, albo wyjeżdżali poza granice Polski. Podkarpacia odchodziło do klubów z wyższych lig, aby tam podnosić swoje umiejętności. Tracił na tym nasz region oraz drużyny z tej części Polski. Dlatego poczynione zostały kroki, aby zatrzymać tych o największym potencjale na Podkarpaciu. Pierwszy krok: Stal Rzeszów wyszła z inicjatywą podpisania umowy partnerskiej z PGE FKS Stalą Mielec.

CZYTAJ TAKŻE:

- Stal Mielec jest klubem ekstraklasowym. Posiada dobry zespół seniorów i dobrą bazę do treningów. My za to posiadamy wzmocnioną drużynę seniorów, która ma osiągnąć szybki awans do Ekstraklasy, oraz bardzo dobrze rozwiniętą Akademię, czego dowodem są trzy drużyny występujące we wszystkich Centralnych Ligach Juniorów. Myślę, że dzięki współpracy będziemy stanowić dwa silne kluby, do których będą przyłączać się kolejne.

- mówi Rafał Kalisz, prezes Stali Rzeszów.

Jak ta współpraca ma wyglądać w praktyce.

- Wypożyczenia naszych utalentowanych młodzieżowców, którzy chcą się sprawdzić w Ekstraklasie, tak jak Wiktor Kłos i Eryk Galara, którzy nadal są naszymi zawodnikami i wraz ze Stalą Mielec będziemy dbali o to, aby byli jeszcze lepsi. Po drugie najlepsi zawodnicy z Akademii Stali Mielec, od kategorii U-15, będą mogli rozwijać się w naszej akademii, która na przestrzeni lat stała się bardzo dużą i rozwiniętą organizacją szkolącą piłkarzy na wysokim poziomie, co widać chociażby po ostatnich wynikach. Jednocześnie ci piłkarze będą mogli później zasilać ponownie Stal Mielec, tak aby budować obie Stale. Porozumienie obejmuje także wymianę doświadczeń, wspólne szkolenia i działania marketingowe. To wszystko razem ma przełożyć się na silne piłkarskie Podkarpacie, które sprawi, że w perspektywie kilku, kilkunastu lat staniemy się silnym ośrodkiem, futbolową elitą.

- dodaje prezes rzeszowskiej Stali.

- Bardzo się cieszymy z porozumienia. Chcemy nawiązać do tych najlepszych tradycji, gdy te dwa kluby ze sobą współpracowały, kiedy pozyskiwaliśmy bardzo dobrych zawodników ze Stali Rzeszów do Stali Mielec. Wtedy Stal Mielec zdobywała mistrzostwo Polski, a Stal Rzeszów występowała w najwyższej polskiej klasie rozgrywkowej.

- mówi Jacek Klimek, prezes Stali Mielec.

Włodarz ekipy z Solskiego ma nadzieję na to, że już wkrótce będą owoce tej współpracy.

- Myślę, że jest to czas na to, aby te dwa środowiska się połączyły. Powinniśmy korzystać z zawodników bardzo utalentowanych ze Stali Rzeszów i Stal Rzeszów powinna korzystać z zawodników, którzy u nas nie będą mieli do końca miejsca na granie. Chcemy się też bardzo mocno związać i wymieniać myślą szkoleniową – tutaj wiele pracy czeka oba kluby, a w dwójkę zawsze jest raźniej i zawsze można więcej na tym osiągnąć. Cieszymy się bardzo i wierzymy w ten projekt. Mamy nadzieję, że już wkrótce będą owoce te współpracy.

- zakończył Klimek.

SZCZEGÓŁY W MATERIALE WIDEO:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy