Stal przegrała pierwszy mecz finałowy w Tarnowie. Sandra Szczygioł: Same się wykończyłyśmy [ZDJĘCIA,VIDEO] - Zdjęcie główne

SportW sobotę, 7 maja o godzinie 18:00 odbył się 1. mecz finałowy play-off w Tarnowie. Stal przegrała 0:3, choć początek pierwszego seta dawał nadzieje kibicom mieleckiej drużyny. Już dzisiaj drugi mecz finałowy. Sandra Szczygioł „Musimy się podnieść mentalnie".

To nie był dzień ITA TOOLS Stali Mielec. Do połowy pierwszego seta do siatkarki z Tarnowa musiały gonić wynik. Niestety udało im się to zrobić i wygrały pierwszego seta do 21. Mielczanki pogubiły się w grze i popełniały mnóstwo własnych błędów i nie kończyły ataku. Zwycięstwo Tarnowa zasłużone, lecz Stal Mielec nie składa broni.

- Myślę, że same się wykonczyłyśmy. Kowalska zagrywała dobre zagrywki, ale miałyśmy przyjęcie i same popełniałyśmy błędy w ataku w wystawie i tak naprawdę z odbicia na odbicie było coraz gorzej - powiedziała po meczu Sandra Szczygioł.

- Musimy się podnieść mentalnie. Jeśli się podniesiemy to jesteśmy w stanie nawiązać walkę z drużyną z Tarnowa - dodała kapitan.

FINAŁ - mecz nr 1

Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów - ITA TOOLS Stal Mielec 3:0 (25:21, 25:19, 25:19)

Stan rywalizacji 1:0 dla zespołu z Tarnowa.

Składy:

Stal: Mras, Szczygioł, Gawlak, Stroiwąs, Bryda, Molenda, Samul (libero) oraz Muszyńska, Czerwińska, Kuźniar, Hnatyszyn, Lach, Pancewicz.

Trener Mirosław Zawieracz.

Tarnów: Wawrzyniak, Kowalska, Gancarz, Ponikowska, Szabó, Świstek, Pawłowska (libero) oraz Szczygieł, Cur, Nowacka, Kukulska, Ociepa.