Stal Mielec wygrywa w Nowym Dworze Mazowieckim i jest o krok od finału play-off

Autor: | Zdjęcie: ITA TOOLS Stal Mielec

Stal Mielec wygrywa w Nowym Dworze Mazowieckim i jest o krok od finału play-off - Zdjęcie główne

foto ITA TOOLS Stal Mielec

Sport W sobotę, 23 kwietnia o godzinie 18:00 ITA TOOLS Stal Mielec pokonała drużynę z Nowego Dworu Mazowieckiego 3:1 w pierwszym meczu półfinału play-off i tym samym jedno zwycięstwo dzieli Stal od finału. Tauron liga coraz bliżej.

Spotkanie w Nowym Dworze Mazowieckim nie zaczęło się dla mielczanek najlepiej. Przegrały pierwszego seta, a początek drugiego również nie wróżył poprawy. Jednak mielczanki nie poddały się i odrobiły stratę, wygrywając drugiego seta 25:23. Dużo nerwów i emocji kosztowało kibiców w końcówce spotkania. ITA TOOLS Stal Mielec doprowadziła do wyniku 15:6, gdzie miała olbrzymią przewagę. Tak wysokie prowadzenie sprawiło, że Stal się rozluźniła, ekipa ta seriami traciła punkty. LOS zbliżył się na dwa punkty, przegrywał 19:21, lecz to Stal Mielec wygrała całe spotkanie i jest jedną nogą w finale play-off.

MVP: Katarzyna Bryda

LOS Nowy Dwór Mazowiecki – ITA TOOLS Stal Mielec 1:3

(25:22, 23:25, 15:25, 21:25)

Stan rywalizacji play-off (do dwóch zwycięstw): 1-0 dla Stali

Składy zespołów:

LOS: Jaworska, Laskowska, Filipek, Świętoń, Jędrzejewska, M. Duda, Balcerowicz (libero) oraz Deptuch, A. Duda,  Wołoszyn, Kujawska (libero)

Stal: Gawlak, Mras, Molenda, Stroiwąs, Bryda, Szczygioł, Samul (libero) oraz Muszyńska, Lach, Czerwińska, Hnatyszyn