Stal Mielec vs Pogoń Szczecin. Skład, konferencja przed meczem, relacja

Autor: | Zdjęcie: twitter/PGE FKS Stal Mielec

Stal Mielec vs Pogoń Szczecin. Skład, konferencja przed meczem, relacja - Zdjęcie główne

foto twitter/PGE FKS Stal Mielec

Sport Pogoń Szczecin to bez wątpienia czołowa drużyna naszej ligi. W ubiegłym sezonie zajęła 3.miejsce na koniec rozgrywek, a w bieżącej kampanii zajmuje 4.miejsce. – Zdajemy sobie sprawę, że zagramy z drużyną, która gra ofensywnie i szybko. Pracowaliśmy nad tym w tygodniu i będziemy optymalnie przygotowani – powiedział na przedmeczowej konferencji trener Adam Majewski. Przed nami mecz 5.kolejki PKO BP Ekstraklasy, w której gramy na wyjeździe z Pogonią Szczecin. Początek tego spotkania już się rozpoczął (21 sierpnia godz 15.00).

5. kolejka PKO BP Ekstraklasa

Pogoń Szczecin – PGE FKS STAL MIELEC
sobota, 21 sierpnia 2021, godzina 15:00
Stadion Miejski im. Floriana Krygiera w Szczecinie.

POGOŃ: 1. Dante Stipica – 2. Jakub Bartkowski, 13. Konstandinos Triandafilopulos, 23. Benedikt Zech, 97. Luís Mata, 14. Kamil Drygas, 64. Kacper Kozłowski, 18. Michał Kucharczyk, 27. Sebastian Kowalczyk, 10. Luka Zahović, 9. Piotr Parzyszek.

REZERWOWI: 26. Jakub Bursztyn, 33. Mariusz Malec, 15. Hubert Matynia, 41. Paweł Stolarski, 99. Mateusz Łęgowski, 61. Kacper Smoliński, 17. Mariusz Fornalczyk, 7. Rafał Kurzawa, 21. Jean Carlos.

Trener: Kosta Runjaic.

STAL: 1. Rafał Strączek – 6. Marcin Flis, 21. Mateusz Matras, 32. Jonathan de Amo Perez – 23. Krystian Getinger, 11. Maksymilian Sitek, 8. Maciej Urbańczyk, 20. Grzegorz Tomasiewicz, 27. Marcin Budziński – 10. Mateusz Mak, 92. Aleksandar Kolev.

REZERWOWI: 1. Michał Gliwa, 2. Albin Granlund, 5. Mateusz Żyro, 7. Maciej Domański, 9. Maciej Jankowski, 14. Kamil Kościelny, 17. Wiktor Kłos.

Trener: Adam Majewski.

Sędzia główny: Bartosz Frankowski.

Historia

Jeśli chodzi o historię spotkań z Pogonią, to przemawia ona na naszą korzyść. W tych starciach aż czternastokrotnie Stal Mielec była lepsza, w tym w ostatnim spotkaniu – w kwietniu 2021 roku. Przegraliśmy 12 razy, a 14 razy padał remis.

Relacja

Jescze chwilę przed meczem trener wprowadza zmiany: Mateusz Żyro zagra w miejsce Marcina Flisa

5' Pierwsza groźna sytuacja pod naszą bramką. Na szczęście strzał Kucharczyka mija naszą bramkę.

11'  Fantastyczna interwencja Rafała Strączka po strzale Bartkowskiego!!

15' Mija pierwszy kwadrans. Na razie bez goli.

24' Niecelny strzał głową Piotra Parzyszka po dośrodkowaniu z prawej strony.

26' Mateusz Żyro głową wybija piłkę zmierzającą do naszej bramki. Brawo Mateusz!!

30' Dośrodkowanie Krystiana Getingera wybite przez obrońców Pogoni.

1:0 34' Tomasiewicz wykorzystuje dośrodkowanie Urbańczyka i strzałem z bliskiej odległości pokonuje Stipicę

— CANAL+ SPORT (@CANALPLUS_SPORT) August 21, 2021

39' Dobra interwencja Rafała Strączka po strzale Parzyszka

43' Biało-niebiescy w pełni skupieni by utrzymać jednobramkowe prowadzenia do przerwy

46' Zaczynamy drugą połowę z jedną zmianą. Za Alexa Koleva na boisku pojawia się Maciej Jankowski

1:1 50' Tracimy gola na 1:1 z rzutu karnego. Strzelcem gola Kamil Drygas

55' Mamy trochę kalkę z pierwszej połowy. Pogoń stara się atakować, my za to jesteśmy skuteczni w defensywie.

2:1  57' Niestety tracimy gola. Strzela Kamil Drygas, piłka po drodze odbija się od Krystiana Getingera i wpada do naszej bramki.

63' Najpierw nasza ładna akcja i niecelne dośrodkowanie Granlunda (wszedł za Budzińskiego), a po chwili kontra Pogoni i niecelny strzał Kucharczyka.

64' Ależ szkoda! Strzał z pola karnego Mateusza Maka, który zmierzał w kierunku bramki Pogoni, wybity na rzut rożny przez obrońcę gospodarzy.

3:1 72' Niestety...konsultacja VAR, zagranie ręką w polu karny Jonathana de Amo Pereza i rzut karny dla rywala. Rzut karny na gola zamienił Drygas.

76' Kolejna zmiana w naszym zespole: Maciej Domański wchodzi za Macieja Urbańczyka

78' Mocny strzał Bartkowskiego z dystansu przechodzi wysoko nad bramką Stali

82' Matras główkuje ponad bramką po rozegraniu rożnego przez Domańskiego

85' Żółta kartka dla Domańskiego

87' Rafał Strączek broni nasz zespół przed utratą bramki. Fantastyczna interwencja po strzale Rafała Kurzawy z bliskiej odległości

4:1  88' Triandafilopulos zamieszał w polu karnym po rozegraniu rzutu rożnego i umieszcza piłkę w siatce

KONIEC! Pogoń pokonuje Stal 4:1!