Stal Mielec lepsza od Wisły Płock. Biało-niebiescy zasłużenie zgarniają trzy punkty [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja:
Autor:

Przeczytaj również:

Sport W meczu 17. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy Stal Mielec ograła Wisłę Płock. Pierwsze 45 minut to był ofensywny majstersztyk w wykonaniu biało-niebieskich i gospodarze mogli się cieszyć z zasłużonych trzech punktów.

Misja ratowania finansów Stali Mielec zakończyła się sukcesem. Kibice czekali teraz na kolejne zwycięstwo w tym sezonie. Przy Solskiego było w piątek radośnie.

PGE FKS STAL MIELEC - WISŁA PŁOCK 2:1 (2:0)

Bramki:

1:0 - Grzegorz Tomasiewicz 22' z karnego

2:0 - Mateusz Mak 45+1'

2:1 - Marko Kolar 89'

Po pierwszej połowie piątkowego spotkania fani Stali Mielec mieli powody do radości. Prowadzenie 2:0, a co najważniejsze ofensywne poczynania "Nafciarzy" zostały ograniczone do minimum. Praktycznie jedyna okazja Wisły to ta w 14 minucie, kiedy Łukasz Sekulski wpadł w pole karne, ale zbyt długo czekał z oddaniem strzału i został uprzedzony przez Mateusza Żyro. Pierwsza bramka dla mielczan to efekt faulu w "szesnastce" na Marcinie Flisie. Pewnym wykonawcą rzutu karnego okazał się Grzegorz Tomasiewicz. Już w doliczonym czasie gry świetne podanie Maksymiliana Sitka wykorzystał Mateusz Mak i Stal schodziła do szatni z dwubramkowym prowadzeniem.

Wisła musiała teraz ruszyć do ataku. Już w 47 minucie gry w dobrej okazji znalazł się Sekulski. Były piłkarz Stali Stalowa Wola próbował wykorzystać błąd rywala, ale po jego strzale z dystansu piłka przeleciała tuż obok słupka. W 62 minucie kolejne uderzenie Sekulskiego złapał Rafał Strączek. To nie był dzień 31-letniego napastnika "Nafciarzy". W 81 minucie goście mogli strzelić kontaktowego gola. Jorginho oddał strzał w kierunku dalszego słupka, ale futbolówka o centymetry minęła bramkę Strączka! W 89 minucie Wisła "złapała drugi oddech". Wszystko za sprawą bramki, którą zdobył Kolar. Jednak po końcowym gwizdku to piłkarze i kibice Stali mogli się cieszyć z zasłużonej wygranej.

Na znak żałoby po śmierci swojego kolegi Pawła "Zieli" kibice mieleckiej drużyny przez pierwszych 10 minut meczu nie prowadzili dopingu. Następny mecz o ligowe punkty Stal zagra na własnym stadionie 10 grudnia. Rywalem będzie Bruk-Bet Termalica Nieciecza. Początek: godzina 18.