Gol w ostatniej akcji meczu! Mateusz Matras zapewnił Stali Mielec utrzymanie w ekstraklasie! [ZDJĘCIA, WIDEO]

Sport Ostatnie akordy sezonu 2021/2022 PKO BP Ekstraklasy. Piłkarze Stali Mielec w niedzielne południe mogli zapewnić sobie utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Ta sztuka się udała w doliczonym czasie gry, kiedy do siatki trafił Mateusz Matras.

W meczu 33. kolejki piłkarskiej ekstraklasy Stal Mielec grała na własnym stadionie ze Śląskiem Wrocław. Stawka była wysoka, bo obie ekipy mogły sobie zapewnić utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. W biało-niebieskich barwach zadebiutował nowy bramkarz Bartosz Mrozek. Rafał Strączek i Damian Primel są kontuzjowani i nie ma szans na to, żeby zagrali w dwóch ostatnich meczach tego sezonu piłkarskiej ekstraklasy. Stal postanowiła w trybie awaryjnym zakontraktować nowego bramkarza. Jest nim właśnie Mrozek z rezerw Lecha Poznań.

Bramki:

0:1 - Robert Pich 16'

1:1 - Mateusz Matras 90+5'

Mielecka Stal wciąż nie jest pewna ligowego bytu. Do pełni szczęścia brakuje jednego punktu. Niedzielne spotkanie rozpoczęło się dla biało-niebieskich od mocnego uderzenia. W 2 minucie Oskar Zawada zagrał do Macieja Domańskiego, a ten kropnął z całej siły, ale piłka odbiła się tylko od poprzeczki. W 16 minucie goście objęli prowadzenie. Zagranie do Dennisa Jastrzembskiego stworzyło szansę Robertowi Pichowi, który wykończył akcję. Podopieczni Adama Majewskiego rzucili się do odrabiania strat. W 29 minucie blisko szczęścia był Marcin Flis, ale Matúš Putnocký był na posterunku. Po pierwszej połowie to Śląsk był bliżej utrzymania.

Druga połowa wcale nie była lepsza dla mielczan. Przewagę miał Śląsk, a były piłkarz Stali, obecnie grający we wrocławskiej drużynie, Fabian Piasecki mógł "dobić" drużynę z Podkarpacia. Napastnik gości przypomniał o sobie w 78 minucie i trafił futbolówką w... słupek. W 92 minucie meczu z boiska "wyleciał" Victor Garcia, który "popisał się" brutalnym zagraniem. Stal walczyła do samego końca. Najpierw Putnocky jeszcze wybronił strzał Konrada Wrzesińskiego, ale w 96 minucie zapanowała euforia. Wrzutka w pole karnego Domańskiego i główka Mateusza Matrasa dała upragniony remis. Stal utrzymała się w ekstraklasie.

W ostatniej kolejce tego sezonu Stal zagra w Płocku z miejscową Wisłą. To spotkanie odbędzie się 21 maja, początek: godzina 17:30.