Srebro Wiktorii Miąso na Mistrzostwach MMA Polska w Warszawie [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja:
Autor:

Przeczytaj również:

Sport W ubiegły weekend odbyły się VI Mistrzostwa MMA Polska w Warszawie. Srebrny medal zdobyła Wiktoria Miąso z IRON DRAGON MMA.

- Z odbywających się w Warszawie VI Mistrzostw MMA Polska wracamy z solidnym doświadczeniem walk w oktagonie oraz srebrnym medalem Wiktorii Miąso. Był to debiut naszych zawodników w zawodach organizowanych przez Stowarzyszenie MMA Polska, które jest przedstawicielem największej amatorskiej federacji MMA na świecie IMMAF, a MMA Polska zostało założone przez jednego ze współwłaścicieli KSWM

- mówi nam Sławomir Zięba, trener Wiktorii Miąso.

Była to największa impreza amatorskiego MMA, w której udział wzięło prawie 600 zawodników z całej Polski i nie tylko. Poziom zawodników był bardzo wysoki, wywalczyć miejsca medalowe było bardzo trudno. Zawodnicy dzięki profesjonalnemu przeprowadzeniu turnieju mogli poczuć się jak profesjonalni zawodnicy MMA, a dodatkową atrakcją były spotkania z Mistrzami KSW.

Dawid Miąso debiutował w walkach MMA w turnieju junior U21 do 77.1 kg, jednak musiał uznać wyższość bardziej doświadczonego zawodnika. Wiktoria Miąso walczyła w turnieju kadet U16 do 57kg, gdzie pierwszą walkę wygrała, pewnie wchodząc do finału turnieju, natomiast w walce finałowej po ciężkim pojedynku z reprezentantką Ukrainy uległa na punkty. Jednak zdobyte doświadczenie na pewno zaprocentuje w przyszłości - dodaje trener IRON DRAGON MMA.

Już 18 marca (sobota) odbędzie się  𝗚𝗿𝗮𝗻𝗱 𝗣𝗿𝗶𝘅 𝗣𝗼𝗹𝘀𝗸𝗶 𝘄 𝗖𝗼𝗺𝗯𝗮𝘁 𝗝𝘂 𝗝𝘂𝘁𝘀𝘂 w Szkole Podstawowej nr 13 w Mielcu. Zapraszamy!