SPR Stal Mielec z awansem do 1/8 Mistrzostw Polski

Autor: | Zdjęcie: SPR Stal Mielec

SPR Stal Mielec z awansem do 1/8 Mistrzostw Polski - Zdjęcie główne

foto SPR Stal Mielec

SportW miniony weekend, 8-10 kwietnia w Tarnowie odbyła się 1/16 Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej Juniorów Młodszych. Udział w turnieju wzięły drużyny: SPR Stal Mielec, MKS Pałac Młodzieży Tarnów, Moto-Jelcz Oława, UKS 31 Rokitnica Zabrze. Mielczanie zwyciężyli dwa mecze i dzięki temu, z drugiego miejsca, awansowali do 1/8. Są jedną z szesnastu najlepszych drużyn w Polsce.

W pierwszym meczu mielczanie mierzyli się z Juniorami z Oławy. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Mielca, 26:23 (9:8).

SPR Stal Mielec: Szymon Strzelczyk, Michał Wójcik - Kacper Rybicki (3), Maksymilian Stolarz (2), Mikołaj Jeżowski, Adrian Czajkowski (2), Jakub Czernecki (1), Jakub Chojecki (1), Oskar Sondej (9), Karol Nycek, Paweł Król (4), Filip Straż (3), Antoni Rżany, Mikołaj Wilk (1).

W sobotę SPR Stal Mielec podejmowało UKS 31 Rokitnica Zabrze. Mecz zakończył się zwycięstwem SPR Stali Mielec, wynikiem 29:25 (16:14).

SPR Stal Mielec: Szymon Strzelczyk, Michał Wójcik - Kacper Rybicki (3), Maksymilian Stolarz (1), Mikołaj Jeżowski, Adrian Czajkowski (4), Jakub Czernecki (1), Oskar Sondej (11), Paweł Król (1), Filip Straż (4), Antoni Rżany (1), Mikołaj Wilk (3).

Niedziela była ostatnim dniem Turnieju. Mielczanie mieli już zapewniony awans, a mecz z MKS Pałacem Młodzieży Tarnów miał zadecydować o ostatecznym miejscu. Gospodarze byli zdecydowanym faworytem. Rywale na przerwę schodzili, prowadząc, aż 8 bramkami. Druga połowa nie przyniosła większych zmian i po 60 minutach gry, Tarnów wygrywał 41:27.

SPR Stal Mielec: Szymon Strzelczyk, Michał Wójcik - Kacper Rybicki (4), Maksymilian Stolarz (2), Adrian Czajkowski, Jakub Czernecki (5), Oskar Sondej (6), Paweł Król (3), Antoni Rżany (2), Mikołaj Wilk (5)

Trenerem drużyny jest Łukasz Rybak.

MVP Turnieju został wybrany Oskar Sondej, który zdobył 26 bramek. Partnerem SPR Stal Mielec w 1/16 Pucharu ZPRP było PZL Mielec.