Sobotni mecz Polska - Turcja w Mielcu. Mamy zwycięstwo! [ZDJĘCIA Z BOISKA]

Opublikowano: Aktualizacja:
Autor:

Przeczytaj również:

Sport5 sierpnia o godzinie 18:00 w Mielcu, rozpoczął się trzeci w ostatnich dniach mecz towarzyski Reprezentacji Polski w siatkówce kobiet. Przeciwnikiem po raz kolejny była Turcja.

W pierwszym secie gra była wyrównana. Przez większość partii obie reprezentacje szły punkt za punkt. W końcowej fazie seta Turczynki zdobyły kilkupunktową przewagę. To wystarczyło, aby wygrać go 25:22, mimo większej ilości błędów po stronie drużyny tureckiej.

Drugi set rozpoczął się od punktu dla Reprezentacji Polski po ataku Olivii Różański. Był to dobry prognostyk na początkową część drugiej partii. Polki wyszły na prowadzenie 7:3, a trener Daniele Santarelli poprosił o czas. Reprezentacja Polski kontynuowała dobrą grę, powiększając przewagę. Bardzo dobrze atakowały Magdalena Stysiak, Olivia Różański i Agnieszka Korneluk. Świetna postawa naszej drużyny zaowocowała zwycięstwem w drugim secie 25:19.

W trzecią partię lepiej weszły Turczynki. Przy stanie 6:12 dla Turcji trener Lavarini poprosił o czas. Polki zareagowały dobrze i zaczęły odrabiać straty. Po trzech punktach pod rząd dla naszej Reprezentacji, przy wyniku 10:13 dla Turcji, trener Santarelli zaprosił do siebie swoją drużynę. Przerwa nie przyniosła oczekiwanych rezultatów. Świetnie spisywała się Monika Fedusio, co przyczyniło się do wyrównania. Kolejny czas dla drużyny Tureckiej został wykorzystany przy stanie 18:18. W końcówce seta Polki złapały wiatr w żagle i wyszły na prowadzenie. Bardzo dobrze działał w naszej reprezentacji również blok. To wszystko złożyło się na wygraną w trzecim secie 25:20.

Czwarty set zaczął się lepiej dla Polski, która utrzymywała dwupunktowe prowadzenie. Niesione wynikiem z poprzedniej partii, nasze siatkarki zaczęły odskakiwać Turczynkom. Przy 12:9 dla Polski, trener reprezentacji Turcji znów poprosił o czas. Jego drużyna nadal popełniała dużo błędów, chociażby dotykając siatki. Agnieszka Korneluk bardzo dobrze grała pod siatką, zdobywając kilka punktów. W dalszym ciągu świetnie funkcjonował blok. Co prawda w samej końcówce Turczynkom udało się zbliżyć na punkt, jednak as serwisowy Moniki Fedusio rozwiał wątpliwości. Polska wygrała ostatniego seta 25:22, a cały mecz zakończył się wynikiem 3:1.

Skład Reprezentacji Polski: 12. Aleksandra Szczygłowska, 14. Joanna Wołosz, 62. Julia Nowicka, 26. Katarzyna Wenerska, 1. Maria Stenzel, 5. Agnieszka Korneluk, 18. Aleksandra Gryka, 27. Joanna Pacak, 6. Kamila Witkowska, 95. Magdalena Jurczyk, 9. Magdalena Stysiak, 17. Malwina Smarzek, 15. Martyna Czyrniańska, 11. Martyna Łukasik, 10. Monika Fedusio, 7. Monika Gałkowska, 30. Olivia Różański

Skład Reprezentacji Turcji: 19. Asli Kalac, 5. Ayca Aykac, 3. Cansu Ozbay, 11. Derya Cebecioglu, 99. Ebrar Karakurt, 14. Eda Erdem, 12. Elif Sahin, 1. Gizem Orge, 7. Hande Baladin, 22. Ilkin Aydin, 6. Kubra Akman, 4. Melisa Vargas, 16. Saliha Sahin, 2. Sigme Akoz, 10. Tugba Ivegin, 18. Zehra Gunes