Opublikowano:
Autor:

Rio: Mielczanka najlepsza wśród Polek - Zdjęcie główne

Przeczytaj również:

SportPaulina Buziak (LKS Stal Mielec) zajęła 28. miejsce w piątkowej konkurencji chodu sportowego na 20 km, będąc tym samym najlepszą z reprezentantek naszego kraju.

W wyścigu szły jeszcze dwie Polki: Agnieszka Szwarnóg była 44., a Agnieszka Dygacz zeszła z trasy przed 14. kilometrem. Mielczanka osiągnęła czas 1:35:01, a pozycję nr. 27. straciła dopiero na finiszu na rzecz Ekwadorki Magaly Bonilli.

Buziak wywalczyła sobie prawo do startu na brazylijskiej olimpiadzie w kwietniu, gdy w Podebradach (Czechy) osiągnęła wynik 1:30:36.

Mistrzynią olimpijską w Rio w chodzie na 20 km kobiet została Chinka Hong Liu (1:28,35).