Stal Mielec odpada z Pucharu Polski. Zadecydowała dogrywka [ZDJĘCIA, VIDEO]

Sport We wtorek, 18 października, na stadionie przy Solskiego PGE FKS Stal Mielec przegrała z Piastem Gliwice w dogrywce 0:3 i opadła z Pucharu Polski. Przez całą dogrywkę biało-niebiescy grali w dziesięciu.

Podstawowy czas gry zakończył się bezbramkowym remisem. W doliczonym czasie gry na czystą pozycję sam na sam wyszedł Kirejczyk, który został sfaulowany przez Wolskiego. Ta sytuacja zadecydowała, że do dogrywki biało-niebiescy przystąpią w dziesięciu. Jak się później okazało, Gabriel Kirejczyk strzelił gola w tym spotkaniu. Po błędzie bramkarza Dudka, Kirejczyk w 98 minucie trafia do pustej siatki. W 105 minucie Katranis pozamiatał wynik. Po tej bramce wielu kibiców opuściło trybuny.

- Niestety nie udało nam się awansować do kolejnej rundy. Mecz w wykonaniu obu drużyn był przeciętny. Decydująca sytuacja, która wpłynęła na wynik meczu to czerwona kartka w 90 minucie. Możemy gdybać, że ta kartka była po czasie czy nie. My uważamy, że była po. Mateusz Dudek to młody bramkarz popełnił błąd, ale miał do tego prawo. Ma nasze pełne wsparcie

- powiedział po meczu trener Adam Majewski.

Kolejne spotkanie w ramach Ekstraklasy Stal Mielec rozegra w sobotę, 22 października, z Wisłą Płock o godz. 15.

PGE FKS Stal Mielec - Piast Gliwice 0:3 (0:0)

Bramki: 98. Kirejczyk, 105+1. Katranis, 112. Hateley

Żółte kartki: 71. Wolski  – 16. Dziczek , 66. Munoz , 80. Pyrka , 94. Holubek  90+4. Wolski (SMI)

Skład wyjściowy:

PGE Stal: Dudek – Wolski ż cz [90+4], Kasperkiewicz, Matras, Flis, Leandro – Wlazło (101 Wyparło), Żyra (58 Hamulić), Domański (101 Kruk), Gerbowski (29 Poreba), Hiszpański (101 Soboń). Trener Adam Majewski.

Piast: Szymański – Munoz ż, Czerwiński (91 Reiner), Chrapek, Toril (63 Kirejczyk), Holubek ż, Dziczek ż, Ameyaw ( 81 Katranis), Tomasiewicz (114 Kądzior), Kaput (81 Hateley), Pyrka ż. Trener Waldemar Fornalik.

Widzów: 5780.