Reklama

Prezydent Wiśniewski na temat wsparcia dla klubu Stal Mielec: Z dużym zadowoleniem przyjąłem informację o przekazanej pomocy dla klubu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: archiwum

Prezydent Wiśniewski na temat wsparcia dla klubu Stal Mielec: Z dużym zadowoleniem przyjąłem informację o przekazanej pomocy dla klubu - Zdjęcie główne

Prezydent Mielca jest zadowolony z pomocy jaką oferuje lokalny biznes dla klubu Stal Mielec | foto archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Prezydent Mielca pozytywnie przyjął informacje o tym, że lokalny biznes podjął inicjatywę wsparcia finansowego klubu sportowego Stal Mielec. Przy okazji przypomina w jaki sposób miasto Mielec wspiera ekstraklasowy klub.

-Z dużym zadowoleniem przyjąłem wczorajszą informację przekazaną na konferencji prasowej w klubie FKS Stal Mielec - powiedział Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski, odnosząc się do środowej wiadomości o przejęciu przez dwie firmy pakietu akcji FKS Stal Mielec S.A. oraz o pożyczce jakiej klubowi udzielili mieleccy przedsiębiorcy.

- Cieszę się że do dotychczasowych sponsorów naszych ekstraklasowych piłkarzy, wśród których jest także miasto Mielec, czyli tak naprawdę wszyscy mielczanie płacący podatki, dołączyli kolejni sponsorzy wywodzący się z naszego lokalnego biznesu – dodał prezydent.  

Warto przypomnieć o tym, że w roku 2020, w którym FKS Stal Mielec powróciła do ekstraklasy, z Urzędu Miejskiego do FKS Stali Mielec przekazano łącznie kwotę 2 mln 180 860 zł. 

W bieżącym 2021 roku łączna kwota finansowego wsparcia z budżetu Mielca na 2021 rok dla Stowarzyszenia FKS Stal Mielec (na szkolenie młodzieży) i do spółki FKS Stali Mielec S.A osiągnie kwotę 2 mln 735 360 zł. W odniesieniu do spółki FKS Stal Mielec S.A. są to pieniądze w ramach stypendiów sportowych, dotacje celowe i promocja przez sport.   

 - Zawsze uważałem, podobnie jak mój  poprzednik na stanowisku prezydenta śp. Daniel Kozdęba, że sport wyczynowy nie może opierać się głównie na wsparciu  samorządu. Zdrowo zarządzany klub, a takim wreszcie wydaje się być FKS, powinien korzystać z różnych źródeł finansowania. Pragnę przypomnieć, że to wszyscy mieszkańcy naszego miasta, zarówno ci interesujący się, jak i ci którzy piłką nożną się nie interesują, byli przez wiele lat głównymi sponsorami piłkarskiej Stali. Obecne wsparcie mieleckiego samorządu dla ekstraklasowych piłkarzy w wysokości ponad 2,7 mln zł. w stosunku do wielkości budżetów innych miast posiadających drużyny piłkarskie zarówno w Ekstraklasie, jak i w I lidze, należy do największych w Polsce – podkreślił prezydent Jacek Wiśniewski. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy