Reklama

Podsumowanie roku i wybory w "Sokole"

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Podsumowanie roku i wybory w "Sokole" - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport W Zespole Szkół Ekonomicznych im. Romana Sitki przy ulicy Warszawskiej odbyło się walne zebranie sprawozdawczo — wyborcze, na którym dokonano wyboru nowych władz Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół" w Mielcu.

Towarzystwo należy do najstarszych organizacji pozarządowych działających na terenie naszego miasta i jest najstarszą organizacją niepodległościową na ziemi mieleckiej. 

Podczas zebrania prowadzonego przez Krzysztofa Popiołka prezes Sokoła Józef Zaskalski przedstawił sprawozdanie z działalności za okres 2019 - 2022. Podkreślił w nim duże zaangażowanie członków Sokoła w organizowanie życia sportowego w Mielcu, a także udział w wydarzeniach patriotycznych miasta. Najważniejsze imprezy sportowe, jakie są cyklicznie organizowane, to Międzynarodowy Solidarnościowy Turniej Szachowy "SIERPIEŃ" rozgrywany w sali wystawienniczej Samorządowego Centrum Kultury i Ogólnopolski Turniej Shorin Ryu Karate o Puchar Ziemi Mieleckiej, który odbywa się w hali sportowej SP - 11. Obie sztandarowe imprezy sportowe cieszą się dużym zainteresowaniem i są bardzo dobrze oceniane tak pod względem sportowym, jak i organizacyjnym.

W ubiegłym roku został rozegrany MTS "SIERPIEŃ 2022" i była to już 28. edycja, z kolei po raz 12. został rozegrany Ogólnopolski Turniej Shorin Ryu Karate o Puchar Ziemi Mieleckiej. 

Prócz wspomnianych imprez sportowych tak szachiści, jak i karatecy z powodzeniem startują na licznych zawodach i turniejach, gdzie odnoszą sukcesy oraz zdobywają medale. Karatecy współpracują z przedszkolami, organizując na różnych uroczystościach pokazy dla dzieci, a w szkołach szachiści Sokoła pomagają w przeprowadzeniu turniejów, zabezpieczając sprzęt szachowy i obsadę sędziowską. 

Za całokształt pracy społecznej Towarzystwo Gimnastyczne "Sokół" w Mielcu zostało uhonorowane Zaszczytną Odznaką Sokoła. Odznaczeni zostali: Józef Zaskalski, Jerzy Kazana, Zbigniew Magda i Wojciech Janczar. Zaszczytna Odznaka Sokoła to najwyższe i najstarsze odznaczenie Związku Towarzystw Gimnastycznych w Polsce. Przyznawane jest od okresu międzywojennego i zostało ustanowione "dla upamiętnienia długotrwałej i owocnej pracy w Sokolstwie oraz dla uczczenia zasług i wyrażenia wdzięczności tym druhom, którzy Polsce i Sokolstwu znaczne usługi oddali i do rozpowszechnienia narodowych idei Sokolstwa wielce się przyczynili" - brzmi preambuła.

 Po przedstawieniu sprawozdania i udzieleniu zarządowi absolutorium przystąpiono do wyboru nowych władz. Zgodnie ze statutem głosowanie było tajne. Na stanowisko prezesa Krzysztof Popiołek zgłosił pełniącego tę funkcję Józefa Zaskalskiego, który jednogłośnie został wybrany na następną kadencję. Do zarządu weszli: Jerzy Kazana — wiceprezes, Zbigniew Magda — wiceprezes, Małgorzata Kamuda — skarbnik, Waldemar Barnaś — sekretarz, Krzysztof Popiołek — członek, Stanisław Kagan — członek, Wojciech Janczar — członek, Jerzy Kapinos — członek. Na zakończenie prezes Józef Zaskalski zapewnił, że nowe władze TG "Sokół" będą w dalszym ciągu dbać o realizowanie tradycji ruchu sokolego, rozwój fizyczny i intelektualny młodzieży oraz o jej patriotyczne wychowanie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy