Autor: | Zdjęcie: Kamila Bik

PKO BP Ekstraklasa. Stal Mielec pewnie wygrywa z Miedzią Legnica. Świetny Ratajczyk - Zdjęcie główne

foto Kamila Bik

Sport Po przerwie reprezentacyjnej Stal Mielec pewnie wygrała z Miedzią Legnica 2:0. Bohaterem okazał się Adam Ratajczyk, który brał udział przy obu bramkach Stali. Miedź Legnica – PGE FKS Stal Mielec 0:2 (0:2).

PGE FKS Stal Mielec była wyraźnie lepsza na boisku w Legnicy. Oddała pięć cennych strzałów i po porażkach wreszcie wraca do Mielca z punktami.

W 20 minucie spotkania po świetnej akcji przez środek Said Hamulić pokonał bramkarza gospodarzy po dośrodkowaniu Adama Ratajczyka.

Kolejny gol padł przed przerwą. Kasperkiewicz dograł na prawo do Ratajczyka, który strzałem przy słupku trafia do siatki. Warto dodać, że Adam Ratajczyk po raz pierwszy wyszedł w pierwszym składzie Stali Mielec.

Druga połowa była bez wyrazu. Stal Mielec chciała utrzymać wynik, a piłkarze Miedzi nie mieli pomysłu na skuteczną akcję. Po meczu kibice Miedzi wygwizdali swoich piłkarzy.

Dla drużyny z Podkarpacia była to piąta wygrana w tym sezonie. Dzięki niej przesunęli się w ligowej tabeli z 13. na 9. pozycję.

Miedź Legnica – PGE FKS Stal Mielec 0:2 (0:2)

Bramki:

• Said Hamulić  (20′)
  • Adam Ratajczyk (45')
Miedź Legnica: 1. Lenarcik Paweł, 2. Martinez Riva Carlos Julio, 3. Matynia Hubert, 5. Gulen Levent, 8. Moya Martinez Victor, 10. Maxime Dominguez, 11. Obieta Alberdi Koldo, 15. Naveda Lara Santiago, 25. Mijusković Nemanja (K), 70. Śliwa Maciej, 79. Kobacki Olaf

PGE FKS Stal Mielec: 41. Mrozek Bartosz, 74. Kamil Kruk, 21. Mateusz Matras, 4. Marcin Flis, 23. Krystian Getinger (K), 17. Fabian Hiszpański, 18. Piotr Wlazło, 26. Arkadiusz Kasperkiewicz, 7. Maciej Domański, 77. Adam Ratajczyk (M), 99. Said Hamulić

Kolejny mecz Stali Mielec już w piątek o godz. 18. Biało-niebiescy zagrają u siebie z Pogonią Szczecin.