Autor: | Zdjęcie: Kamila Bik

PKO BP Ekstraklasa. Stal Mielec wróciła z Radomia bez punktów. Miejscowy Radomiak okazał się lepszy - Zdjęcie główne

foto Kamila Bik

Sport PGE FKS Stal Mielec przegrywa mecz z Radomiakiem Radom w ramach 19. kolejki PKO BP Ekstraklasy 0:1.

Adam Majewski przed meczem z Radomiakiem na konferencji prasowej podkreślił różnicę między drużynami.

- Analizowaliśmy mecz Radomiaka z Miedzią. Ma wielu zawodników ofensywnych, więc musimy być czujni. Zespół Radomiaka jest naszym przeciwieństwem. W naszej drużynie jest tylko kilku obcokrajowców. W Radomiu jest ich wielu - słyszymy.

Wynik otworzył piłkarz Radomiaka Raphael Rossi w 24 minucie, który najwyżej wyskoczył do piłki i pokonał Bartosza Mrozka.

Chwilę później ponownie niebezpiecznie było pod bramką Stali. Berto Cayarga dośrodkował do Machado. Ten strzela w światło bramki, lecz kapitalną interwencją popisał się bramkarz Stali Mielec.

Kibice Stali Mielec mieli nadzieję na wyrównanie wyniku w ostatniej akcji. Co prawda Krystian Getinger do bramki trafił, lecz był na pozycji spalonej.

Do przerwy Radomiak Radom prowadził ze Stalą Mielec 1:0.

- Pewność była w nas od pierwszej minucie meczu i cieszę się, że udało się to potwierdzić bramką. Nie będę zwracał uwagi na warunki. Mamy szczęście, że możemy rozegrać ten mecz

- powiedział piłkarz Radomiaka Abramowicz w przerwie meczu.

- Mieliśmy swój plan. Na pewno warunki są ciężkie, ale musimy się do tego dostosować. Mieliśmy dwie sytuację, by tę bramkę zdobyć, ale miejmy nadzieję, że w drugiej połowie przerwiemy linię obrony Radomiaka i strzelimy gola

- słyszymy od Macieja Domańskiego w przerwie spotkania na Canal+SPORT.

Druga połowa nie przyniosła jednak bramki Stali Mielec. Biało-niebieskim brakło pomysłu, by umieścić piłkę w siatce. Radomiak Radom skutecznie się bronił i może cieszyć się ze zwycięstwa. Wynik byłby wyższy, gdyby nie fantastyczny Bartosz Mrozek.

Radomiak Radom - PGE FKS Stal Mielec 1:0

Bramki: 24. Rossi
Kartki:   4. Alves, 52. Rossi, 59. Machado, 62. Cestor – 41. Vallejo, 59. Getinger, 65. Flis, 69. Matras

Radomiak Radom: Kobylak – Jakubik, Cestor, Rossi, D. Abramowicz – Semedo (83. Pik), Ramos, Alves, Cayarga (90+3. Donis) – Machado, Rocha Miramar (85. Sarmiento).

Stal Mielec: Mrozek – Getinger, Flis, Matras, Kruk, Hiszpański (72. Mak) – Domański, Wlazło (81. Kasperkiewicz), Vallejo (59. Ciepiela), Ratajczyk (72. Gerbowski) – Sappinen.

Kolejny mecz Stali Mielec już w piątek. Do Mielca przyjedzie Raków Częstochowa.