PKO BP Ekstraklasa: Stal Mielec z kompletem punktów. Górnik Zabrze nie wykorzystał gry w przewadze [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
34
zdjęć

Sport15. kolejka zmagań w PKO BP Ekstraklasie dla Stali Mielec oznaczała pojedynek z drużyną Górnika Zabrze. Podopieczni Kamila Kieresia mimo gry ponad 40 minut w osłabieniu zdołali zgarnąć 3 punkty.

Kibice zgromadzeni na stadionie przy Solskiego długo nie czekali na rozwój akcji. Już w 4. minucie bliski zdobycia bramki dla gości był Adrian Kapralik, który w dogodnej sytuacji po dograniu od Yokoty uderzył niecelnie. Po 9. minutach gry na tablicy wyników widniał już jednak rezultat 0:1. Sebastian Musiolik wypatrzył Szymona Czyża, który pognał z futbolówkę na bramkę Stali i pokonał Mateusza Kochalskiego.

Gospodarze długo nie pozostali dłużni i już po kwadransie gry było 1:1. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najlepiej w polu karnym odnalazł się Mateusz Matras, który zdołał pokonać Daniela Bielicę, i wyrównać stan rywalizacji. Co więcej, Matras parę chwil później miał okazję na ustrzelenie dubletu, jednak w dogodnej sytuacji oddał niecelny strzał. Mielczanie próbowali jeszcze przed końcem wyjść na prowadzenie jednak obiecujące uderzenia Szkurina i Wołkowicza nie znalazły ostatecznie drogi do bramki.

Po zmianie stron kibice ponownie oglądali szybkie przejście do konkretów. Już w 51. minucie Ilja Szkurin wraz z kolegami mógł cieszyć się z bramki i prowadzenia w tym starciu. Białorusin zrobił użytek z dobrego dośrodkowania od Krystiana Getingera. Nastroje kibiców Stali osłabły jednak w 55. minucie, kiedy to czerwoną kartkę obejrzał Bert Esselink i zespół Kamila Kieresia był zmuszony grać do końca spotkania w osłabieniu.

Górnik Zabrze mimo gry w przewadze nie był w stanie zdobyć kolejnej bramki. Co więcej w 81. minucie arbiter podyktował rzut karny dla Stali po kontrze w wykonaniu Ilji Szkurina, jednak po analizie VAR cofnął swoją decyzję i anulował jedenastkę. Stal Mielec po przerwie reprezentacyjnej, 25 listopada zagra na wyjeździe z Pogonią Szczecin.

Stal Mielec - Górnik Zabrze 2:1 (1:1)
Bramki: Mateusz Matras 15', Ilja Szkurin 51' – Szymon Czyż 9'