PKO BP Ekstraklasa: Rezerwowi na koniec sezonu. Porażka Stali Mielec ze spadkowiczem z Łodzi - Zdjęcie główne

Sport 34. kolejka spotkań w piłkarskiej PKO BP Ekstraklasie za nami. Stal Mielec w rezerwowym zestawieniu przegrała z ŁKS-em Łódź. Spadkowicz z ekstraklasy urządził sobie w pierwszej połowie "ostre" strzelanie.

3:2 - Ł. Wolsztyński 88'

Trener Kamil Kiereś z racji kłopotów ze zdrowiem kilku podstawowych zawodników zarotował składem. Rezerwowi nie wykorzystali swojej okazji. Już po 21 minutach gry było praktycznie po meczu. Kay Tejan w siódmej minucie spotkania dał prowadzenie "eŁkaesiakom". W 20 minucie Marco Ehmann obejrzał, zasłużenie, czerwoną kartkę i osłabił biało-niebieskich. Miejscowi to wykorzystali i jeszcze dwa razy pokonali Konrada Jałochę. Mielczanie zostali pozbawieni wszystkich piłkarskich argumentów, a łodzianie chcieli się "z honorem" pożegnać z PKO BP Ekstraklasą.

Stal "rzuciła się" do odrabiania strat. W 55 minucie blisko szczęścia był Łukasz Wolsztyński, ale posłał piłkę nad poprzeczką. W 68 minucie Stal zdobyła honorowe trafienie. Z rzutu karnego bramkarza miejscowych pokonał Ilia Szkurin. Na dwie minuty przed końcem spotkania biało-niebiescy złapali kontakt z ŁKS-em. Gol Łukasza Wolsztyńskiego sprawił, że pojawiła się szansa na remis. Na to zabrakło już czasu i Stal sezon 2023/2024 zakończyła porażką.

Więcej emocji było na innych obiektach. Jagiellonia Białystok pewnie pokonała Wartę Poznań (3:0) i została pierwszy raz w historii mistrzem Polski. Śląsk Wrocław, przez ulewę, później rozpoczął spotkanie z Rakowem w Częstochowie. Ekipa z Dolnego Śląska zajęła drugie miejsce. Podium uzupełniła Legia Warszawa. PKO BP Ekstraklasę opuszczają: Ruch Chorzów, ŁKS oraz Warta. Dzięki wygranej w Poznaniu z Lechem swój byt uratowała Korona Kielce.