Opublikowano: Aktualizacja:
Autor:

PKO BP Ekstraklasa. PGE FKS Stal Mielec wygrywa swój ostatni sparing przed rozpoczęciem sezonu 2024/2025 [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
31
zdjęć

SportW piątek, 12 lipca o godz. 10:00 w Rado Resort w Woli Chorzelowskiej PGE FKS Stal Mielec zagrała swój ostatni sparing przed ligą. Biało-niebiescy zakończyli mecz kontrolny ze Stalą Rzeszów z dorobkiem pięciu bramek.

Stal Mielec rozpoczęła sparing mocnym uderzeniem, zdobywając gola już w 3. minucie dzięki Ilyi Shkurinowi. Po straconej bramce inicjatywę przejęła Stal Rzeszów, jednak nie zdołali pokonać bramkarza rywali. W 21. minucie Stal Mielec podwyższyła na 2-0 po kontrataku, który wykończył Fryderyk Gerbowski.

Rzeszowianie próbowali zmniejszyć stratę, ale bezskutecznie. Stal Mielec kontynuowała ofensywę, zdobywając kolejne bramki: Mateusz Stępień (3-0), Marvin Senger (4-0) i Ravve Assayag (5-0). Pod koniec meczu Stal Rzeszów szukała honorowego gola, jednak bramkarz Stali Mielec zachował czyste konto. Sparing zakończył się wynikiem 5-0 dla Stali Mielec.

PGE FKS Stal Mielec 5-0 Stal Rzeszów (2:0)

1-0 Ilya Shkurin (5)
2-0 Fryderyk Gerbowski (21)
3-0 Mateusz Stępień (62)
4-0 Marvin Senger (67)
5-0 Ravve Assayag (73)

Skład PGE FKS Stali Mielec:

I połowa Mateusz Kochalski -  Kamil Pajnowski, Mateusz Matras, Bert Esselink,  Krystian Getinger,  Piotr Wlazło,  Matthew Guillaumier,  Alvis Jaunzems,  Fryderyk Gerbowski, Maciej Domański,  Ilja Szkurin.

II połowa Jakub Mądrzyk -  Mateusz Matras (Maksymilian Szady),  Bert Esselink,  Marvin Senger,  Mateusz Stępień,  Krzysztof Wołkowicz,  Piotr Wlazło ( Rafa Santos), Kōki Hinokio, Ravve Assayag,  Dawid Tkacz,  Łukasz Wolsztyński.

Skład Stali Rzeszów:

Krzysztof Bąkowski - Patryk Warczak, Kacper Paśko (67 Szymon Kądziołka), Michał Synoś, Kamil Kościelny, Milan Šimčák, Karol Łysiak, Sébastien Thill, Szymon Łyczko, Tomasz Bała, Andreja Prokić (67 Jesús Díaz).

Rusza sezon 2024/2025

Już 22 lipca PGE FKS Stal Mielec zagra swoje pierwsze spotkanie w sezonie 2024/2025 w PKO BP Ekstraklasa z Widzewem Łódź. Początek spotkania o godz. 19:00 na Stadionie Miejskim w Mielcu. Drugi mecz podopieczni Kamila Kieresia zagrają 27 lipca o godz. 14:45. Podejmować będą zespół GKS-u Katowice. Bilety już w sprzedaży.

Tak prezentuje się drużyna PGE FKS Stali Mielec na sezon 2024/2025

Górny rząd: Ilya Shkuryn, Matthew Guillaumier, Ravve Assayag, Rafael Santos, Krystian Getinger, Bert Esselink, Mateusz Matras, Kamil Pajnowski, Łukasz Wolsztyński, Krzysztof Wołkowicz, Mateusz Stępień.

Środkowy rząd: Kōki Hinokio, Alvis Jaunzems, Fryderyk Gerbowski, Dawid Tkacz, Mateusz Dudek, Konrad Jałocha, Jakub Mądrzyk, Olaf Leś, Marvin Senger, Piotr Wlazło, Alex Cetnar, Maciej Domański.

Dolny rząd: Łukasz Cierpich (fizjoterapeuta), Damian Bąk (fizjoterapeuta), Mariusz Mokrzycki (Kierownik drużyny), Kamil Kiereś (Trener), Paweł Barylski (II Trener), Andrzej Orszulak (II Trener), Kamil Beszczyński (Trener bramkarzy), Łukasz Czajka (II Trener).