Autor: | Zdjęcie: Zdjęcie archiwalne \ Kamila Bik

PKO BP Ekstraklasa. PGE FKS Stal Mielec remisuje ze Śląskiem Wrocław. Bramkę zdobył Rauno Sappinen - Zdjęcie główne

foto Zdjęcie archiwalne \ Kamila Bik

Sport W sobotę, 18 marca PGE FKS Stal Mielec zremisowała na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław 1:1. Bramkę dla Stali w końcu zdobył Rauno Sappinen.

Przed meczem 25. kolejki PKO BP Ekstraklasy Adam Majewski powiedział, że to tylko kwestia czasu aż Stal Mielec się przełamie. Z pewnością zrobił to Rauno Sappinen, który w końcu strzelił gola.

Kibice, którzy nie oglądali spotkania od początku mogą żałować. Już w 7 minucie Konczkowski ze skrzydła dośrodkowuje w pole karne. Erik Expósito trafia strzałem głową do bramki. Na odpowiedź PGE FKS Stali Mielec nie trzeba było długo czekać. W 10 minucie Marcin Flis przedłuża podanie z rzutu rożnego, a Rauno Sappinen zalicza swoją pierwszą bramkę w Stali Mielec.

Choć pierwszy kwadrans był bardzo emocjonujący, nie możemy tego powiedzieć o kolejnych kwadransach.

Nerwowo było w doliczonym czasie. Kontrę Wrocławia przerwał kapitan Krystian Getinger, który popchnął Yeboah. Po tej sytuacji doszło do konfrontacji pomiędzy zawodnikami i sędzia główny wyciągnął żółte kartki.

Bramki: 7. Expósito – 10. Sappinen

Kartki: 60. Olsen, 72. Yeboah, 90+3. Schwarz, 90+4. Expósito, 90+4. Verdasca – 49. Sappinen, 90+4. Getinger, 90+4. Flis

Śląsk Wrocław: Leszczyński – Bejger (46. Janasik), Grétarsson, Poprawa, Verdasca, Konczkowski (81. Jastrzembski) – Leiva (88. Łyszczarz), Olsen, Rzuchowski (81. Schwarz) – Expósito, Yeboah.

Stal Mielec: Mrozek – Getinger, Flis, Matras, Kasperkiewicz, Hiszpański – Wlazło, Hinokio (74. Żyra), Vallejo (46. Mak), Domański (87. M. Wolski) – Sappinen.