Autor: | Zdjęcie: Kamila Bik Zdjęcie Archiwalne

PKO BP Ekstraklasa. Jubileuszowy mecz dla Pogoni Szczecin. Stal Mielec wraca bez punktów - Zdjęcie główne

foto Kamila Bik Zdjęcie Archiwalne

Sport To było ciekawe spotkanie w Szczecinie. Padło aż sześć bramek, w tym dwie Rauno Sappinena. Na trybunach prawie 500 kibiców Stali Mielec w niebieskich koszulkach okazjonalnych.

Pierwsza część spotkania nie poszła po myśli PGE FKS Stali Mielec. Już w 5. minucie sędzia podyktował jedenastkę po wideo weryfikacji za blokowanie ręką Marcina Flisa strzału Pontusa Almqvista.

Kapitan Pogoni Kamil Grosicki bez problemu pokonał bramkarza Stali Mielec Bartosza Mrozka.

Stal Mielec szansę na rewanż dostała w 32. minucie spotkania. Wtedy sędzia podyktował rzut karny dla Stali za przewinienie Dantego Stipicy na Piotrze Wlaźle.

Niestety Maciej Domański trafił w słupek.

W 44. minucie spotkania Kamil Grosicki nabił na Mateusza Matrasa i skończyło się bramką samobójczą piłkarza Stali Mielec.

W przerwie kapitan Stali Mielec Krystian Getinger powiedział, że mecz zaczął się pechowo, lecz cieszył się, że drużyna się podniosła. Podkreślił, że szkoda niewykorzystanego karnego, bo z pewnością grałoby się inaczej.

- Do karnego wytypowane są trzy osoby. Maciek czuł się najpewniej

- powiedział w przerwie Krystian Getinger.

Po przerwie trener Kiereś dokonał dwóch zmian. Za Hiszpańskiego Wolski, a za Wlazło Sappinen.

Na kolejnego karnego kibice nie musieli długo czekać. Już w 53. minucie sędzia podyktował karnego za faul Bartosza Mrozka na Pontusie Almqviście. Karnego wykorzystał Sebastian Kowalczyk. Stal przegrywała już 0:3.

W 59 minucie. po rzucie rożnym piłka trafiła pod nogi Rauno Sappinena. Ten łatwo trafił do siatki. To nie była jego ostatnia bramka w tym meczu. Już 10. minut później ponownie pokonał  bramkarza Pogoni. Choć sędzia boczny podniósł chorągiewkę, to po wideo weryfikacji gol został uznany 3:2.

W 75. minucie wynik podnosi Pontus Almqvist po szybkiej kontrze Pogoni.

Mecz zakończył się przegraną Stali Mielec, lecz trzeba przyznać, że biało-niebiescy nie zagrali źle.

Pogoń Szczecin - PGE FKS Stal Mielec 4:2 (2:0)

Bramki: 4. Grosicki (kar.), 44. Matras (sam.), 56. Kowalczyk, 75. Almqvist – 59. Sappinen, 68. Sappinen
Kartki:   33. Stipica, 63. Almqvist– 4. Flis, 54. Mrozek

Pogoń Szczecin: Stipica – Stolarski (68. Malec), Zech, Lončar, Borges – Łęgowski – Biczachczjan (68. Kurzawa), Kowalczyk (87. Rostami), Gorgon, Grosicki (C) (79. Wędrychowski) – Almqvist (87. Kostas).
Rezerwowi: Klebaniuk – Smoliński, Przyborek, Rezaeian.
Trenér: Jens Gustafsson

Stal Mielec: Mrozek – Kasperkiewicz, Matras, Flis – Hiszpański (46. M. Wolski), Żyra, Wlazło (46. Sappinen), Getinger (C) (77. Leândro) – Hinokio, Domański (88. Lebedyński) – Ciepiela (77. Mak).
Rezerwowi: Kochalski – Guca, Kruk.
Trenér: Kamil Kiereś
Sędziowie: Piotr Lasyk (Bytom)