PKO BP Ekstraklasa: Efektowna wygrana Stali Mielec z Zagłębiem Lubin [ZDJĘCIA]

Autor: | Zdjęcie: Kacper Piękoś

PKO BP Ekstraklasa: Efektowna wygrana Stali Mielec z Zagłębiem Lubin [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
38
zdjęć

Stal zwyciężyła swoje spotkanie z Zagłębiem Lubin 4-2. | foto Kacper Piękoś

Sport W meczu kończącym 8. kolejkę rywalizacji w PKO BP Ekstraklasie Stal Mielec podejmowała na własnym obiekcie Zagłębie Lubin.

Kibice zgromadzenia na obiekcie przy Solskiego nie musieli długo czekać na emocje. Lubinianie pierwszą okazję mieli już w 7. minucie, a kilka chwil później Łukasz Gerstenstein uderzył w boczną siatkę bramki Zagłębia. Po niespełna kwadransie Tomasz Pieńko popisał się efektowną akcją indywidualną i tylko dobra interwencja golkipera Kochalskiego uratowała Stal od straty bramki.

W 21. minucie wynik spotkania otworzył Ilja Szkuirn, który uciekł defensorowi Miedziowych i mocnym uderzeniem na dalszy słupek pokonał bramkarza gości. Zagłębie odpowiedziało jednak błyskawicznie, bo już po pięciu minutach gry. Makowski dograł piłkę ze stałego fragmentu gry, a tam uderzenie Juana Munoza sparował Kochalski, jednak przy jego dobitce był już bez szans.

W 28. minucie boisko opuścić musiał Michał Nalepa. Gracz Miedziowych obejrzał drugą żółtą kartkę za faul na Koki Hinokio. Stal wykorzystała grę w przewadze tuż przed zejściem do szatni. Maciej Domański przymierzył zza pola karnego i efektownym strzałem dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Po zmianie stron widoczna była przewaga gospodarzy. W 56. minucie gości po strzale Ehmanna od straty bramki uratowała poprzeczka. Stal poszła jednak za ciosem i w 69. minucie znów cieszyła się z bramki. Kai Meriluoto zaliczył wejście smoka i chwilę po tym, jak pojawił się na murawie, doskonale zamknął gośrodkowanie od Domańskiego.

Dwie minuty później było już 4:1. Tym razem piłkę posłaną w pole karne Zagłębie na gola zamienił Krystian Getinger. W ostatnich minutach spotkania bramkę dla Zagłębia strzelił jeszcze Mateusz Wdowiak. Dla podopiecznych Kamila Kieresia to trzecia wygrana w tym sezonie. Mielczanie po 8. kolejce plasują się obecnie na szóstej lokacie w ligowej tabeli. W 9. kolejce Stal Mielec czekać będzie delegacja. Podopieczni Kamila Kieresia pojadą walczyć o kolejne ligowe punkty do Poznania, gdzie zmierzą się z Lechem.

Stal Mielec - Zagłębie Lubin 4:2 (2:1)

Ilja Szkurin 21', Maciej Domański 45', Kai Meriluoto 69', Krystian Getinger 71' – Juan Munoz 26', Mateusz Wdowiak 90'