PKO BP Ekstraklasa. Bezbramkowy remis FKS Stali Mielec na wyjeździe

Autor: | Zdjęcie: Kamila Bik

PKO BP Ekstraklasa. Bezbramkowy remis FKS Stali Mielec na wyjeździe - Zdjęcie główne

foto Kamila Bik

Sport W niedzielę, 7 maja o godz. 12:30 PGE FKS Stal Mielec zremisowała na wyjeździe z Wisłą Płock 0:0.

Wisła Płock - PGE FKS Stal Mielec 0:0

Wisła Płock: K. Kamiński – Pawlak, Rzeźniczak (C), Kapuadi, Tomasik – Furman, Lesniak (87. Kvocera) – Kocyła (76. M. Lewandowski), Szwoch, R. Wolski – Sekulski (76. Śpiączka).
Rezerwowi: Gradecki – Hašek, Šulek, Drapiński, Kolar, J. Szymański.
Trenér: Pavol Stano

Stal Mielec: Mrozek – Kruk, Matras, Flis – Hiszpański (90+4. M. Wolski), Vallejo, Wlazło, Getinger (C) – Mak (73. Hinokio), Domański – Ciepiela (62. Sappinen).
Rezerwowi: Kochalski – Lebedyński, Kasperkiewicz, Gerbowski, Leândro, Żyra.

Faule: 9:11.

Gorąco pod bramką Stali Mielec zrobiło się już na początku spotkania. Łukasz Sekulski umieścił piłkę w bramce w 7. minucie spotkania. Gol został nieuznany po ocenie VAR (spalony) . Video weryfikacja trwała bardzo długo. Sędzia wznowił grę w 12. minucie.
Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowo. Stal Mielec skutecznie broniła swojej bramki.

Druga połowa również nie obfitowała w sytuacje bramkowe. W 59. minucie blisko zdobycia gola był Bartłomiej Ciepiela. Jednak nie zdążył uderzyć w piłkę. Świetną interwencją wykazał się Krzysztof Kamiński.

Dobrą sytuację Stal Mielec miała w 82. minucie spotkania. Dobre dośrodkowanie Macieja Domańskiego z rzutu rożnego do Rauno Sapinnena i Piotra Wlazło. Niestety piłkarzom nie udało się trafić do bramki.

Kolejne spotkanie Stal Mielec rozegra w niedzielę 14 maja o godz. 12:30. Zmierzy się z Lechią Gdańsk, która jest już spadkowiczem Ekstraklasy.