Piłkarskie święto w Mielcu! Polska rozbiła Maltę, Turcja bezlitosna dla Gibraltaru [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
32
zdjęć

SportPonad 5 tysięcy kibiców na trybunach Stadionu Miejskiego w Mielcu miało powody do radości! Reprezentacja Polski U19 rozpoczęła turniej kwalifikacyjny do Mistrzostw Europy od efektownego zwycięstwa 6:0 nad Maltą. Wcześniej Turcja rozbiła Gibraltar aż 7:0.

Piłka reprezentacyjna powróciła do Mielca w wielkim stylu. Stadion, który na co dzień gości mecze Stali Mielec, tym razem był areną zmagań młodych piłkarzy walczących o awans na Mistrzostwa Europy U19. Emocji nie brakowało, a kibice licznie stawili się na trybunach – ponad 5 tysięcy osób dopingowało biało-czerwonych, którzy pewnie pokonali Maltę 6:0. Wcześniej, w meczu otwierającym turniej, Turcja zdeklasowała Gibraltar, wygrywając 7:0 przy udziale 431 widzów.

Dominacja Polski i hat-trick Mikołajewskiego

Polacy, pod wodzą trenera Wojciecha Kobeszki, od początku spotkania przejęli inicjatywę, kontrolując grę i stwarzając sobie wiele okazji bramkowych. Pierwszy cios zadali w 30. minucie – Daniel Mikołajewski otworzył wynik meczu, a tuż przed przerwą podwyższył prowadzenie, zdobywając swojego drugiego gola.

Po zmianie stron gospodarze nie zwolnili tempa. W 59. minucie po dośrodkowaniu Karola Borysa z rzutu rożnego piłkę do siatki skierował Igor Orlikowski. Trzy minuty później stadion ponownie eksplodował z radości – Mikołajewski skompletował hat-tricka, ustalając wynik na 4:0.

W końcówce spotkania Polacy jeszcze bardziej podkręcili tempo, a swoje okazje wykorzystali rezerwowi. W 82. minucie Alan Rybak podwyższył na 5:0, a w 86. minucie Kacper Nowakowski ustalił wynik meczu na 6:0, wprawiając mielecką publiczność w euforię.

Wysokie zwycięstwo Turcji

Wcześniej na mieleckim stadionie rozegrano mecz otwierający turniej, w którym Turcja zmierzyła się z Gibraltarem. Turcy nie dali rywalom żadnych szans, wygrywając 7:0. Na listę strzelców wpisali się m.in. Yalın Dilek i Gökdeniz Gürpüz, a mecz oglądało 431 kibiców.

Polska – Malta 6:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Mikołajewski 30, 2:0 Mikołajewski 45, 3:0 Orlikowski 59, 4:0 Mikołajewski 62, 5:0 Rybak 82, 6:0 Nowakowski 86.

Polska: Miłosz Piekutowski – Dominik Szala, Igor Orlikowski, Michał Gurgul (67 Kacper Potulski), Maksymilian Sznaucner, Filip Rózga (46 Krzysztof Kolanko), Karol Borys, Daniel Mikołajewski (67 Patryk Paryzek), Krzysztof Kurowski, Jan Faberski (67 Alan Rybak), Eryk Grzywacz (76 Kacper Nowakowski). Trener: Wojciech Kobeszko.

Malta: James Sissons – Nic Briffa, Lucas Okeke (73 Delicata), Aiden Zammit, Nicholas Agius, Benjamin Cassar (46 Melillo), Jake Azzopardi, Kydin Hili (46 Ohaka Jr), Deisler Agius, Shelom Magri, Kai Giyan Bartolo (64 Ewurum). Trener: Paul Gatt.

Żółte kartki: Zammit, Okeke.

Widzów: 5572.

Turcja – Gibraltar 7:0 (4:0)

Bramki: 1:0 Akcicek 14, 2:0 Dilek 24, 3:0 Vural 37, 4:0 Gurpuz 46, 5:0 Dilek 48, 6:0 Gurpuz 55, 7:0 Usluoglu 69.

Turcja: Onuralp Çevikkan – Berkay Karaca, Yusuf Akçiçek, Taylan Utku Aydın, Yalın Dilek (60 Usluoglu), Gökdeniz Gürpüz (77 Kayaarasi), Hamza Güreler (60 Cetin), İsak Vural (46 Yildiz), Emirhan Arkutcu, Efe Akman (46 Ingenc), Doğanay Avcı. Trener: Sabri Sarioglu.

Gibraltar: Michael Charvetto – Joachim Ostheider (55 Achhoud), Jay Coombes, Tayler Carrington, Javan Peacock, Amos Federico (55 Mauro), Javier Martinez (66 Chipolina), Leon Mason (66 Hancock), Anthony Avellano, Kaleem Smith (79 Gonzalez), Tristan Holden. Trener: Scott Wiseman.