Opublikowano:
Autor:

Pierwszoligowa lekcja - Zdjęcie główne

Przeczytaj również:

Sport1-3. Takim stosunkiem bramek mielecka Stal przegrała swój niedzielny mecz 4. kolejki I ligi z bardziej ograną na tym poziomie Olimpią w Grudziądzu.

Już nieco po pierwszym kwadransie obecni na stadionie byli świadkami dramatycznej sytuacji. Po próbie strzału przewrotką Brazylijczyk Nildo tak niefortunnie upadł, że doznał otwartego złamania ręki. Napastnik Olimpii Grudziądz oczywiście od razu opuścił boisko zastąpiony przez Karola Angielskiego, późniejszego strzelca bramki.

Pierwsza połowa przebiegła bezbramkowo, choć w jej doliczonym czasie Banasiak był bliski wyprowadzenia gospodarzy na prowadzenie. Na posterunku był jednak Tomasz Libera, który stał świetnie w tej sytuacji ustawiony.

W przerwie w drużynie  z Grudziądza Kurowski został zmieniony przez Łukowskiego, który już 10 minut po zameldowaniu się na placu gry asystował przy trafieniu Dariusza Kłusa, który wykorzystał dobre dośrodkowanie kolegi.

W 79. minucie było już 2-0 dla miejscowych i wiadomo było, że o przywiezienie z Kujaw punktów będzie mielczanom bardzo trudno. Skutecznie rozegrany rzut rożny i na 2-0 dla Olimpii strzela głową Karol Angielski.

Nie minęło 6 minut, a grudziądzanie po raz kolejny cieszyli się z gola. I znów Dariusz Kłus. Kolejne trafienie głową sprawiło, że ekipa z kujawsko-pomorskiego prowadziła aż 3-0.

Stal walczyła o honorową bramkę i udało się. Na 3 minuty przed końcem regulaminowego czasu gry w pole karne z lewego skrzydła dośrodkował Piotr Głowacki (który kwadrans w wcześniej zastąpił Cholewiaka), a w tempo do główki wyszedł Krzysztof Kiercz, nie dając szans Wrąbelowi strzegącemu grudziądzkiej bramki.