Pierwsza edycja (po) strachy na szachy w Rzemieniu [WYNIKI]

Sport W dniach 13 i 14 listopada 2021 roku w Rzemieniu odbyła się pierwsza edycja (po) strachy na szachy zorganizowane przez Szkółkę Szachową Szach Mielec oraz TopCoat Consulting, w ramach których szachiści brali udział w szkoleniach i turniejach szachowych.

W turnieju szkoleniowym rozgrywanym systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund z czasem 30 minut na partię I miejsce zajął Kacper Kopac, zdobywając 5,5 pkt reprezentujący klub szachowy TopCoat Consulting Szach Mielec, drugie miejsce zajął Michał Bukład z S-KKS Przemyśl, zdobywając również 5,5 pkt, a trzecie miejsce zdobył Daniel Kopacz, również zdobywając 5,5 pkt z klubu TopCoat Consulting Szach Mielec. W kategorii dziewcząt najlepsza okazała się Daria Kopacz, z dorobkiem 5 pkt, drugie miejsce Maja Ziobroń 4 pkt, a trzecie Skrzypek Zuzanna z 2 pkt. Wszystkie dziewczyny reprezentują Klub Szachowy TopCoat Consulting Szach Mielec.

W godzinach wieczornych dnia 13 listopada odbył się turniej blitza, w którym wzięło udział 28 zawodników z województwa podkarpackiego. Zawody rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 13 rund o czasie 3 minuty plus 2 sekund za wykonany ruch. Pierwsze miejsce zajął Bartłomiej Kucharski, zdobywając 12 pkt z klubu LKS Czarna, drugie miejsce zajął Tomasz Mika z dorobkiem 10,5 pkt również z klubu LKS Czarna, a trzecie miejsce Jarosław Kopacz, zdobywając 9 pkt z klubu Sędziszów Małopolski.

Sponsorem turnieju były firmy: TopCoat Consulting oraz Zakład Metalowy Ortyl Sp. Z. O. O. z Ławnicy.