Paweł Róg z mieleckiej Irydy okazał się najlepszy w bokserskich zmaganiach w Krakowie

Sport Zawodnicy Sekcji Bokserska MUKS Iryda Mielec Paweł Róg, Kryspin Marzec oraz trener Jarosław Nieć brali udział w Międzynarodowym Turnieju "o Złotą Rękawicę Wisły" im. Teofila Kowalskiego w Krakowie.

Kryspin Marzec (junior kat. 67kg) w finale uległ bardziej doświadczonemu  zawodnikowi z Kuźni Boksu Opole.

Brązowy medalista Mistrzost Polski Paweł Róg  (senior kat. 71 kg) wrócił do Mielca ze złotym medalem.  Stoczył trzy  pojedynki z zawodnikami ze Śląska. Pokonał  każdego z nich jednogłośnie  na punkty.

Dwa lata temu w Krakowie zabrano mi zwycięstwo  w walce o medal, od tamtego momentu stoczyłem 25 walk z czego wygrałem 22, tym razem odrobiłem "lekcje domowe" i nie pozwoliłem wyrwać  sobie złota - powiedział Paweł Róg.

Dla Pawła to trzeci duży sukces w ciągu miesiąca, zwyciężył turniej w Węgierskim Eger, zdobył brązowy medal na mistrzostwach Polski Seniorów w Wałbrzychu, a teraz podsumował rok złotem na Wiśle.