Reklama

Noworoczny Kongres Brydżowy

Opublikowano:
Autor:

Noworoczny Kongres Brydżowy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Po raz szesnasty w Hotelu Polskim rozegrano Kongres Noworoczny. Jak zwykle, przyciągnął on wielu świetnych brydżystów z całej Polski, którzy przez trzy dni walczyli o wartościowe nagrody i puchary.

6 stycznia, w święto Trzech Króli, kongres wystartował „barometrem na maksy” zaliczanym do klasyfikacji długofalowej BTM. Grało 21 par. Najlepszy wynik tego wieczoru uzyskał stolik z parą Maciej Rodzaj – Marek Jaworski z Krakowa (62,28%). Drugie miejsce przypadło parze Adam Krysa – Mateusz Sobczak z wynikiem 59,81%, a na trzeciej pozycji uplasowała się para Tadeusz Garbacik – Maciej Kliś z wynikiem 59,04%.

W sobotnie przedpołudnie z udziałem 21 par rozgrywano turniej na IMP-y (cavendish uśr.) Po zaciętej walce turniej wysoko wygrała para Ryszard Kiełczewski (Katowice) – Jerzy Michałek (Kraków) z wynikiem 62,46%. Drugie miejsce zajęła mielecka para w składzie z głównym organizatorem kongresu Bogdanem Rojkowiczem i Robertem Piechotą, z wynikiem 38,40%. Trzecia pozycja przypadła parze rzeszowskiej Roman Opaliński – Wojciech Paszko z wynikiem 31,75%.

W sobotnie popołudnie rozgrywano kolejny turniej par „na maksy”. Przybyło 26 par, a wygrała para rzeszowska Jacek Szczerba – Jan Kadula z wynikiem 64,03%, przed parą Stanisław Pająk – Mirosław Rafalski (Starachowice) z wynikiem 58,82% i duetem Jarosław Dębicki (Radom) – Zdzisław Nowak (Busko) z wynikiem 57,20%.

Więcej w 2 numerze Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE