Reklama

Nowe otwarcie w Akademii PGE FKS Stal Mielec. Kontynuacja dobrej pracy i ambitne cele

Opublikowano: wt, 15 gru 2020 15:38
Autor:

Nowe otwarcie w Akademii PGE FKS Stal Mielec. Kontynuacja dobrej pracy i ambitne cele - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport To już ponad miesiąc od zmiany na stanowisku dyrektora Akademii PGE FKS Stali Mielec. Od 4 listopada funkcję tę zajmuje Jacek Cyganowski, który przejął ją z rąk Bogusława Wyparło.

Bogusław Wyparło budował strukturę klubowej akademii przez niemal równe trzy lata. Stanowisko objął to bowiem w listopadzie 2017 roku, a oddał je 4 listopada 2020 roku. Na początku zadania wcale nie miał łatwego - właściwie od początku musiał stworzyć strukturę szkolenia dzieci i młodzieży w mieleckim klubie, wówczas pierwszoligowym, a dziś już ekstraklasowym. Budowa klubowej akademii od podstaw oznaczała również rozstanie ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego, z którą FKS Stal Mielec współpracowała przez kilkanaście lat.

Z tego zadania Bogusław Wyparło wywiązał się bardzo dobrze, bo dziś Akademia PGE FKS Stal Mielec to kilkanaście drużyn na każdym szczeblu rozgrywkowym i ponad 250 stale trenujących dzieci i młodzieży.

Dlatego też na początku listopada nowym dyrektorem akademii został Jacek Cyganowski, a Bogusław Wyparło postanowił poświęcić się pracy trenera bramkarzy pierwszego zespołu oraz członka najwyższych władz klubu. Właśnie z ramienia zarządu klubu będzie nadzorował pracę szkoleniową z dziećmi i młodzieżą, choć jak sam przyznaje, pod kierownictwem Cyganowskiego jest o nią spokojny.

- Oddałem akademię w bardzo dobre ręce, jednego z najlepszych fachowców od szkolenia w tej części Polski – podkreśla Wyparło.

Jacek Cyganowski to założyciel jednej z najlepszych akademii piłkarskich na Podkarpaciu – Piłkarskich Nadziei. Ze Stalą Mielec współpracuje właściwie od początku powstania nowej akademii, a dziś wychowankowie APPN grają już w wiodących grupach juniorskich mieleckiego ekstraklasowca.

- Chcemy jeszcze bardziej wzmocnić jakość szkolenia poprzez jeszcze bliższą współpracę dwóch mieleckich Akademii – Piłkarskie Nadzieje i PGE FKS Stal Mielec, które w certyfikacji PZPN mają najwyższy status złotej gwiazdki i najwyższą jakość standardów szkolenia – mówi Jacek Cyganowski.

Cele i ambicje są bardzo duże. – Najważniejszym celem sportowym na 2021 roku jest awans roczników 2005 i 2007 na najwyższy szczebel rozgrywkowy, czyli do Centralnej Ligi Juniorów. W pozostałych rocznikach nadal będziemy szkolić zawodników, stawiając przede wszystkim na indywidualizację treningów – podkreśla.

Co ważne zaznaczenia, Akademia PGE FKS Stali Mielec zachowa swój dotychczasowy profil zajęć pozalekcyjnych. Cały czas rodzice będą mieć wybór czy oddać dziecko na zajęcia popołudniowe, czy zapisać je do szkoły sportowej, gdzie treningi odbywają się do południa. Jak się okazuje, oba  rozwiązania mają korzyści. – Uczniowie szkoły są zwolnieni z opłaty członkowskiej w Akademii PGE FKS Stal Mielec – informuje Cyganowski.

Podstawowe cele akademii pozostają niezmienne – wychowywanie młodych zawodników tak, by byli wzmocnieniem pierwszego zespołu. – Moim zdaniem Stal Mielec powinna być klubem docelowym dla wszystkich utalentowanych, młodych zawodników z Mielca i okolic. Mam nadzieję, że tak właśnie będzie, nasza akademia jest otwarta dla wszystkich – kończy Jacek Cyganowski.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.