Autor: | Zdjęcie: Materiały prasowe

Mógł być remis, ale sędziowie widzieli to inaczej. Lechia Gdańsk - Stal Mielec 3:2  - Zdjęcie główne

foto Materiały prasowe

Sport W niedzielę, 8 maja o godzinie 12:30 PGE FKS Stal Mielec zagrała na wyjeździe z Lechią Gdańsk w ramach 32. kolejki PKO Ekstraklasy. Stal tym razem zagrała dobrą drugą połowę i już powoli kibice mogli cieszyć się z remisu. Niestety w doliczonym czasie gry padła bramka, która została anulowana. Jednak po chwili jednak sędzia zadecydował inaczej.

W pierwszej połowie Stal była nieobecna. Zeszła do szatni z wynik 0:2 po bramkach Łukasza Zwolińskiego. W drugiej połowie drużyna z Mielca była bardziej ofensywna, co przyniosło upragniony skutek już w 49 minucie. Po dobrym dośrodkowaniu Krystiana Getingera  Mateusz Żyro oddał odważne uderzenie i po rykoszecie Mario Malocy piłka wpadła do bramki. W 80 minucie bramkarza Lechii pokonał Oskara Zawada po wrzutce Macieja Domańskiego. Chwile później świetny strzał z dystansu oddał Domański. Pod koniec spotkania czujnie zachował się w bramce Rafał Strączek, który złapał piłkę na linii bramkowej i upadając, wyrzucił ją, po czym wpadł do bramki. W doliczonym czasie gry  (sędzia doliczył 7 minut) Zwoliński pokonał Rafała Strączka. Sędzia zasygnalizował, że gol jest nieuznany, lecz później zmienił decyzję.

Lechia Gdańsk – PGE FKS Stal Mielec  3 : 2

Bramki: Łukasz Zwoliński 12′, Łukasz Zwoliński 30′, Mateusz Żyro 49′, Oskar Zawada 80′, Łukasz Zwoliński 90+3′

Żółte kartki: Maloca, Zwoliński, Terrazzino, Kałuziński – Getinger, Kasperkiewicz, Tomasiewicz

Czerwone kartki: Arkadiusz Kasperkiewicz

Lechia Gdańsk:Łuk 12. Dusan Kuciak, 23. Mario Maloca, 25. Michał Nalepa, 2. Rafał Pietrzak, 22. Joseph Ceesay 7. Maciej Gajos, 88. Jakub Kałuziński, 99. Ilkay Durmus, 33. Marco Terrazzino, 28. Flavio Paixao, 9. Łukasz Zwoliński

Rezerwowi: 1. Michał Buchalik, 4. Kristers Tobers, 6. Jarosław Kubicki, 8. Egzon Kryeziu, 10. Bassekou Diabate, 20. Condrado, 69. Jan Biegański, 76. Christian Clemens, 79. Kacper Sezonienko

Trener: Tomasz Kaczmarek

PGE FKS Stal Mielec: 13. Rafał Strączek, 23. Krystian Getinger, 6. Marcin Flis, 21. Mateusz Matras, 4. Bozhidar Chobadzhiyski, 5. Mateusz Żyro, 7. Maciej Domański, 26. Arkadiusz Kasperkiewicz, 20. Grzegorz Tomasiewicz, 90. Dominik Steczyk (63′ Oskar Zawada), 11. Maksymilian Sitek (57′ Wiktor Kłos)

Rezerwowi: 88. Kais Al-Ani, 8. Maciej Urbańczyk, 17. Wiktor Kłos, 25. Przemysław Maj, 27. Marcin Budziński, 34. Oskar Zawada, 45. Konrad Wrzesiński, 46. Jakub Wawszczyk

Trener: Adam Majewski

Frekwencja: 11 303

Sędzia: Paweł Malec