Autor: | Zdjęcie: PTG Sokół Mielec

Mieleccy szermierze z powołaniami do kadry Polski - Zdjęcie główne

Mielecki klub szermierczy może pochwalić się w ostatnim czasie sporymi osiągnięciami. | foto PTG Sokół Mielec

Przeczytaj również:

SportZawodnik PTG Sokół, Witold Kapinos, został powołany do kadry Polski i reprezentował nasz kraj na Pucharze Europy Juniorów Młodszych w szpadzie. To nie wszystkie pozytywne wiadomości, jakie dotarły do nas od PTG Sokół 1893 w Mielcu.

Niedawno otrzymaliśmy wiadomość o tym, że dwoje zawodników PTG Sokół 1983 Mielec zostało powołanych do kadry Polski.

Jest nam ogromnie miło poinformować, że dwoje zawodników PTG Sokół 1893 Mielec: Hanna Drozdowska i Witold Kapinos, zostało powołanych do kadry Polski i w październiku reprezentowało nasz kraj na odbywającym się w Budapeszcie Pucharze Europy Kadetów w szpadzie - informuje PTG Sokół 1983 Mielec.

Na zdjęciu Hanna Drozdowska oraz Witold Kapinos - zawodnicy PTG Sokół 1893 Mielec.

Po tym sukcesie doszła do nas kolejna pozytywna wiadomość.

Zawodnik PTG Sokół 1893 Mielec - Witold Kapinos, po raz kolejny w tym roku został powołany do kadry Polski i reprezentował nasz kraj na Pucharze Europy Juniorów Młodszych w szpadzie, który odbył się w dniach 28-29 października 2023r. w Klagenfurcie. Witek, walcząc z dwa lata starszymi zawodnikami, zajął znakomite 39 miejsce na 248 startujących młodych szermierzy z całej Europy - komentuje Zbigniew Żola, trener mieleckich szermierzy.

Na zdjęciu Witold Kapinos.

To nie wszystkie osiągnięcia, jakimi w ostatnim czasie może pochwalić się PTG Sokół 1893 Mielec.

VII Turniej Szermierczy o Puchar Miasta Wadowice 2023/2024 za nami i... cieszymy się kolejnymi sukcesami naszych zawodników. Paulina Misiak wygrywa zawody w kategorii Młodzik dziewcząt. Ola Puła zajmuje 6 miejsce w kategorii Zuchy dziewcząt. Przemek Kapinos jest 9-ty w kategorii Zuchy chłopców, a w kategorii Młodzik 22-gi jest Stanisław Wesołowski i 24-ty Gabriel Bajor. Natomiast nasi kadeci wywalczyli kolejno 6 miejsce  - Mikołaj Szot i 14 miejsce - Wiktor Bernat - przekazuje PTG Sokół 1893 Mielec.

Gratulujemy sukcesów i życzymy powodzenia w kolejnych zmaganiach!