Reklama

Mieleccy karatecy przywożą medale z ligi karate [FOTO]

Opublikowano: pon, 28 paź 2019 21:34
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Mieleccy karatecy udali się w sobotę, 26 października do Radomyśla Wielkiego na Ligę Karate Shinkyokushin. Wrócili z niej z wielkim sukcesem - zdobyciem aż dziewięć medali, w tym kilku złotych!

Głównym organizatorem Ligi Karate Shinkyokushin był KS Kyokushin Karate Seiken prowadzony przez sensei Krzystofa Kolbusza. Wydarzenie odbyło się w sobotę, 26 października w Hali Gimnazjum Publicznego w Radomyślu Wielkim. W zawodach wzięło udział aż 130 zawodników, którzy reprezentowali 11 przeróżnych klubów karate z całej południowej Polski. Obecny był także Mielecki Klub Kyokushin Karate prowadzony przez Bożenę Farad i Romana Jemioło. Poza nim przybyły - BKKK Brzozów, KKK TETSUI Dąbrowa Tarnowska, KKS BUSHI Dębica, KKKK Kolbuszowa, KS BUDO Krosno, KS BUDO Kraków, CSWiS Leżajsk, RKSW SYSTEM Rzeszów, KS Sokołów Małopolski, TKS Tarnów, KSKK SEIKEN Tarnów oraz WKS Wojnicz.

 

Chłopcy i dziewczęta startowali w formule kata (układ formalny, czyli sekwencje technik), kumite (walka) oraz kumite plus z podziałem na kategorie wagowe i wiekowe. Sędziował im sensei Wojciech Świstak. Mielecki klub wystawił aż 16 swoich zawodników w składzie: Adam Jasiński, Emilia Jemioło, Kamila Daniel, Matylda Kremer, Gabriela Wójtowicz, Oliver Bąk, Oskar Zięba, Bartosz Krupa, Mateusz Majewski, Antoni Potoczny, Adrian Rzeszutek, Stanisław Setlak, Arkadiusz Sobota, Kamil Sztyler, Arkadiusz Wais oraz Mieszko Zaręba. Mieleccy karatecy spisali się na medal, dosłownie, gdyż do domu wrócili z dziewięcioma z nich. Ośmiu z nich stanęło na podium w swoich konkurencjach. Dziewczęta i chłopcy przywieźli nam cztery złote, jeden srebrny i cztery brązowe medale. Pokazali, iż karate w Mielcu jest silne!

 

Kata:
Trzecie miejsce – Kamil Sztyler, Bartosz Krupa.

 

Kumite:
Pierwsze miejsce – Adrian Rzeszutek, Emilia Jemioło, Bartosz Krupa. 
Trzecie miejsce – Mateusz Majewski. 

 

Kumite plus:
Pierwsze miejsce – Gabriela Wójtowicz.
Drugie miejsce – Matylda Kremer.
Trzecie miejsce – Arkadiusz Wais.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE