Mielczanie przywożą złoto z zawodów brazylijskiego jiu-jitsu [FOTO]

Sport Mielecki klub brazylijskiego jiu-jitsu Sukata Team Poland pojechał w niedzielę, 8 października do Łodzi na jedne z najważniejszych zawodów w kraju. Mielczanie stawali na podium, zdobywając kolejno złoto, srebro i brąz.

Zawody Octopus BJJ Cup, to jedno z najważniejszych sportowych zmagań w dyscyplinie brazylijskiego jiu-jitsu w Polsce. Jest to sport wywodzący się z Brazylii, który został stworzony na podstawie japońskich sztuk walk – jujutsu oraz judo, a także europejskich zapasów. Dyscyplina polega na chwytach, rzutach, dźwigniach na stawy oraz duszeniach. W Mielcu trenować go można od kilku lat, ale popularność w naszym mieście zdobył dopiero w zeszłym roku, kiedy powstał Sukata Team Poland.

I ta popularność bardzo dobrze skutkuje, gdyż już teraz mamy zawodników bjj, którzy świetnie rokują na przyszłość. Na Octopus BJJ Cup wystąpiło 600 uczestników, Sukata Team Poland wystawił 11 swoich podopiecznych. Złoto do domu przywiózł niebieski pas Dawid Tęczar – w open weight, czyli bez podziału na kategorie wagowe. Wykazał się również Grzegorz Dereń, 17 latek przywozi do domu srebro w kategorii 74 kg, białe pasy, junior. Świetnie spisał się także niebieski pas Michał Robak, który zajął trzecie miejsce na podium, zdobywająć brąz w kategorii junior do 69 kg.

Sukata Team Poland nie zwalnia i obecnie zawodnicy przygotowują się do Mistrzostw Europy, które odbędą się w Rzymie!