Liga Centralna: Wielka sensacja! Handball Stal Mielec ogrywa niepokonany dotychczas Śląsk Wrocław [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
54
zdjęć

Handball Stal Mielec ogrywa niepokonany dotychczas Śląsk Wrocław | foto Kacper Piękoś

SportW 16. kolejce rywalizacji w Lidze Centralnej Handball Stal Mielec stanęła przed nie lada wyzwaniem, ponieważ gościła u siebie niepokonanych jak dotąd szczypiornistów Śląska Wrocław. Mimo tego, że mielczanie nie byli faworytami tego starcia, to jednak oni sprawili pozytywną niespodziankę i wyszli zwycięsko z tego starcia.

Śląsk Wrocław pewnie kroczy po awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. W tym sezonie wygrał swoje wszystkie mecze i do starcia ze Stalą przystąpił z 10-punktową przewagą nad drugą Padwą Zamość. Podczas inauguracji sezonu we Wrocławiu Śląsk wygrał pewnie 27:21. Teraz spotkał się ze Stalą, która pozostawała w dyspozycji dającej wiele do życzenia, ponieważ na 5 ostatnich spotkań przed własną publicznością wygrała tylko z outsiderem z Sosnowca.

Przed spotkaniem wiadome było, że ta rywalizacja nie będzie należeć do łatwych. Kibice zgromadzeni na hali MOSiR w Mielcu w pierwszej połowie oglądali kapitalne i emocjonujące widowisko. Szczypiorniści szli bramka za bramkę i chociaż na kilka minut przed planowanym zejściem do szatni mielczanie przegrywali 10:11, to ostatecznie zdołali odrobić stratę, a nawet wyjść na prowadzenie i po 30 minutach gry na tablicy wyników widniał rezultat 13:12 na korzyść gospodarzy.

Po powrocie z przerwy zawodnicy nadal kontynuowali wyrównaną rywalizację. Kibice, którzy zdecydowali się przybyć tego wieczora na halę z pewnością nie żałowali tej decyzji. Mielczanie bezbłędnie wykorzystywali chwile nieuwagi i błędy wrocławian, dzięki czemu w pewnym momencie prowadzili nawet 24:21. Ostatecznie mimo usilnych prób Śląska gospodarze zdołali utrzymać korzystny rezultat i wygrali to spotkanie 25:23. Za tydzień o kolejne ligowe punkty Handball Stal Mielec powalczy na wyjeździe z CKS-em Jurandem Ciechanów.

Handball Stal Mielec - Śląsk Wrocław Handball 25:23 (13:12)

Handball Stal Mielec: Dekarz Dawid, Graczyk Igor, Kaźmierczak Mateusz (1), Kotliński Mikołaj, Królikowski Jędrzej, Napierała Paweł (2), Novikov Oleksii, Nowak Łukasz (1), Przychodzeń Karol, Ruhnke Dawid (1), Sarnowski Bartosz, Smoliński Bartosz (3), Sobczyk Kacper, Stefani Filip (6), Światłowski Szymon (3), Valyntsau Dzianis (8)

Śląsk Wrocław Handball: Bojarczuk Tymoteusz, Cegłowski Konrad (4), Cepielik Jarosław (1), Dudek Bartosz, Gądek Krzysztof (2), Granowski Wojciech (1), Kołodziejczyk Tomasz (1), Kornecki Hubert (6), Królikowski Łukasz (1), Majewski Kacper (2), Młoczyński Marcin, Mucha Szymon (2), Przybylski Jakub, Ramiączek Kamil, Salacz Paweł, Tórz Marcin (3)