Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Anna Jajkiewicz\ Handball Stal Mielec

Liga Centralna. Handball Stal Mielec z piątym zwycięstwem z rzędu. Pewna wygrana w Legnicy - Zdjęcie główne

foto Anna Jajkiewicz\ Handball Stal Mielec

Przeczytaj również:

SportPięć meczów i pięć zwycięstw – Handball Stal Mielec kontynuuje znakomitą passę na początku sezonu Ligi Centralnej, tym razem pewnie pokonując Siódemkę Miedź Huras Legnica 32:27. Dzięki temu podopieczni trenera Roberta Lisa utrzymują pozycję lidera rozgrywek.

Mecz zapowiadał się na trudne starcie, a gospodarze z Legnicy, którzy od początku sezonu mierzą się z czołowymi drużynami ligi, pokazali solidną piłkę ręczną. Pierwsza połowa była niezwykle wyrównana. Mielczanie rozpoczęli mocnym akcentem, zdobywając szybko trzy bramki, ale gospodarze szybko wyrównali. Obie drużyny grały punkt za punkt, a Stal prowadzenie do przerwy zapewniła sobie dopiero tuż przed syreną, gdy Denis Wołyncew trafił do siatki, ustalając wynik 13:12.

W drugiej połowie Handball Stal Mielec przejęła inicjatywę. Dzięki skutecznej grze, szybko wypracowała sobie 3-4 bramkową przewagę, którą kontrolowała aż do końca meczu. Mielczanie ani na chwilę nie stracili rytmu, co pozwoliło im na pewne zwycięstwo.

Po raz kolejny wyróżniającą postacią na boisku był Paweł Podsiadło, który zdobył 8 bramek. Taką samą skutecznością popisał się Denis Wołyncew, który również zakończył mecz z 8 trafieniami na koncie.

Już w najbliższy piątek Handball Stal Mielec rozegra kolejny mecz, tym razem na własnym terenie. W Hali MOSiR Mielec zmierzą się z SMS-em ZPRP I Kielce. Początek spotkania o godzinie 19:00 – zapraszamy!

Siódemka Miedź Huras Legnica – Handball Stal Mielec 27:32 (12:13)

Miedź Legnica: Mazur, Teterycz – Mikulewicz, Skawiński 4, Pacek 2, Przybylak, Wita, Nowosielski 3, Stachurski, Cichoń 1, Kużdeba 5, Pęczar, Stańko 1, Put 2, Gregułowski 9, Pacuła. Trener Tomasz Góreczny.

Stal Mielec: Dekarz, Błażejewski – Janus, Podsiadło 8, Mrozowicz, Ruhnke 3, Kotliński 2, Tokarz 1, Wołyncew 8, Stefani 4, Sikora 1, Osmola, Głuszczenko 1, Światłowski 2, Cacak, Tarasevich 2. Trener Robert Lis.