Autor: | Zdjęcie: Kacper Piękoś

Liga Centralna: Handball Stal Mielec wraca z Sosnowca w dobrych nastrojach. Odwrócili losy spotkania - Zdjęcie główne

Handball Stal Mielec | foto Kacper Piękoś

Sport Handball Stal Mielec wraca z Sosnowca w dobrym humorze. Ekipa z Mielca zdołała odwrócić losy spotkania i mimo straty w pierwszej jej odsłonie, ostatecznie wygrała ten mecz 23:20.

Spotkanie rozwijało się bardzo powoli. W pierwszej odsłonie obie ekipy nie były konkretne i miały problem ze skutecznością. Po 10 minutach gry na tablicy wyników widniał rezultat 3:3. Po kwadransie było natomiast 5:5. W końcowej fazie pierwszej odsłony spotkania nieznacznie skuteczniejsi okazali się gospodarze i to oni schodzili do szatni przy wyniku 12:11.

Drugą połowę spotkania znacznie lepiej rozpoczęło Zagłębie. Po 35. minutach gry prowadzili nawet 15:12. Potem jednak stało się coś niewytłumaczalnego i szczypiorniści z Sosnowca znacząco spuścili z tonu. Już po 40 minutach gry Stal doszła ich na wynik 16:15. Niedługo potem stan rywalizacji wyrównał się. Końcówka meczu należała do mieleckich szczypiornistów, którzy wygrali to spotkanie 20:23. Teraz mielczan czeka tydzień przerwy, a następnie pojadą rozegrać spotkanie z Sandra Spa Pogoń Szczecin.

Zagłębie Handball Team Sosnowiec- Handball Stal Mielec 20:23 (12:11)

Zagłębie Handball Team Sosnowiec: Adamuszek Michał (5), Koc Szymon (3), Płonka Łukasz (3), Kowalik Michał (2), Mięsopust Dawid (2), Szabat Jakub (2), Kohrs Jakub (1), Kolano Kacper (1), Szendzielorz Mateusz (1), Czapla Michał, Mrozek Wojciech, Piątek Dawid, Danysz Sebastian, Mleczko Mateusz, Nowak Gracjan, Żaczek Mateusz.

Handball Stal Mielec: Światłowski Szymon (5), Ruhnke Dawid (4), Kaźmierczak Mateusz (3), Napierała Paweł (3), Sarnowski Bartosz (3), Stefani Filip (3), Nowak Łukasz (2), Błażejewski Nikodem, Osmola Daniel, Przychodzeń Karol, Smoliński Bartosz, Sobczyk Kacper, Dekarz Dawid, Królikowski Jędrzej, Kustudic Janko, Valyntsau Dzianis.