Liga Centralna. Handball Stal Mielec przegrała pierwszy raz w tym sezonie

Autor: | Zdjęcie: Handball Stal Mielec

Liga Centralna. Handball Stal Mielec przegrała pierwszy raz w tym sezonie - Zdjęcie główne

foto Handball Stal Mielec

Sport Handball Stal Mielec przegrywa pierwszy mecz w sezonie. AZS AWF Biała Podlaska wygrała u siebie z Handball Stalą Mielec 33:27. Decydująca była druga połowa.

Wystarczył tylko rzut oka na tabelę by wiedzieć, że w Białej Podlaskiej dojdzie do prawdziwego meczu na szczycie. Trzeci w tabeli AZS AWF podejmował wicelidera, czyli Handball Stal Mielec.

Już pierwsze minuty pokazywały, że będzie to twarde, zacięte i wyrównane spotkanie. Początkowo to gospodarze mieli jedną, dwie bramki przewagi, ale to zmieniło się po dziesięciu minutach, gdy wyższy bieg wrzucili mielczanie. Po bramkach skrzydłowych – Bartosza Smolińskiego i Pawła Napierały zrobiły się 5:8 na korzyść przyjezdnych.

Ta dwu, trzybramkowa przewaga podopiecznych trenera Rafała Glińskiego utrzymywała się już do końca pierwszej połowy. Wymienialiśmy wcześniej skrzydłowych, ale najwięcej bramek w tej części gry dla Mielca zdobył Dawid Ruhnke. Leworęczny rozgrywający tym samym potwierdzał dobrą formę, którą prezentował już w poprzednich meczach.

Początek drugiej połowy nie wskazywał jeszcze, że coś w grze gości może się popsuć. W 40.minucie, po kolejnym trafieniu Ruhnke, tablica wyników wskazywała prowadzenie mielczan 20:23.

Wtedy jednak coś się zacięło. Dużą stratą z pewnością była czerwona kartka za gradację kar dla obrońcy, Mateusza Kaźmierczaka. Ekipa z Białej Podlaskiej wykorzystała to osłabienie, odrobiła straty, a w 50.minucie wyszła na pierwsze prowadzenie od niemal początku meczu.

Tego prowadzenia podopieczni trenera Marcina Stefańca nie oddali już do końca meczu. Mielczanie nie byli już w stanie się przeciwstawić i po raz pierwszy w tym sezonie musieli przełknąć gorycz porażki.

AZS AWF Biała Podlaska – Handball Stal Mielec 33:27 (16:18)

AZS AWF: Adamiuk, Kwiatkowski, Wiejak – Maksymczuk 6. Łazarczyk 6, Zółkowski 4, Niedzielenko 6, Szendzielorz, Stefaniec 4, Mazur 3, Kozycz 1, Kandora 1, Antoniak 1, Lewalski, Baranowski 1, Wojnecki. Trener Marcin Stefaniec.

Czerwona kartka: Antoniak (gradacja kar – 32. minuta).

Stal: Dekarz – Wilk 2, Nowak, Ruhnke 7, Babicz 3, Kotliński, Wołyncew 3, Napierała 5, Kaźmierczak, Smoliński 4, Stefani 1, Włoskiewicz, Goliszewski 1, Osmola, Krzysztofik 1. Trener Rafał Gliński.

Czerwona kartka: Kaźmierczak (gradacja kar – 40.minuta).

Źródło: Handball Stal Mielec