Autor: | Zdjęcie: Emanuel Grzegorczyk-Zając

Liga Centralna: Handball Stal Mielec nie podołała ekipie SMS ZPRP I Kielce. Dotkliwa porażka mielczan [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
48
zdjęć

foto Emanuel Grzegorczyk-Zając

SportW meczu inaugurującym 11. kolejkę Ligi Centralnej Handball Stal Mielec podejmowała SMS ZPRP I Kielce. Niestety mieleccy szczypiorniści nie zdołali przeciwstawić się kielczanom i odnieśli drugą porażkę z rzędu.

Na początku spotkania przeważali przyjezdni, którzy po pięciu minutach prowadzili już 0:3. Gospodarze próbowali zmniejszyć dystans, lecz ta sztuka nie udawała im się i po 10. minutach na tablicy wyników widniał rezultat 3:7. Nie lepiej było po kwadransie rywalizacji, gdy to mielczanie przegrywali już 4:9.

Kielczanie przez dłuższy fragment pierwszej odsłony spotkania utrzymywali wcześniej wywalczoną przewagę. Szczypiorniści Stali zdołali jednak zmniejszyć tę przewagę i ostatecznie do szatni zeszli przy stanie 13:16. W przerwie spotkania odbył się happening, który polegał na wrzuceniu na parkiet pluszowych misiów, które przynieśli kibice. Organizowała ją Fundacja Prometeo.

Po zmianie stron Stal wyszła na parkiet jakby odmieniona i szybko doskoczyła ekipę z Kielc na wynik 16:17. Po 40. minutach gry na tablicy widniał jednak rezultat 17:19. Po obiecującym początku drugiej odsłony Stal wróciła jednak na złe tory z pierwszej odsłony i traciła już 4 punkty przy stanie 21:25. Niedługo potem kieleccy szczypiorniści ponownie doprowadzili do pięciobramkowej przewagi, a w samej końcówce spotkania zupełnie opadli z sił i zaczęli tracić bramkę za bramką. 9 grudnia Handball Stal Mielec podejmie AKPR AZS AWF Biała Podlaska.

Handball Stal Mielec - SMS ZPRP I Kielce 27:35 (13:16)