Lekkoatleci Stali Mielec triumfują na Mistrzostwach Polski U16 [ZDJĘCIA]

Lekkoatleci Stali Mielec triumfują na Mistrzostwach Polski U16 [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
11
zdjęć

SportZawodnicy Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Stal Mielec zdobyli aż cztery medale podczas PZLA Mistrzostw Polski U16, które odbyły się w Białymstoku. Dzięki dwóm złotym, srebrnemu i brązowemu medalowi, młodzi sportowcy zajęli pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej klubów, pokonując rywali z całej Polski.

W miniony weekend, 21 i 22 września 2024 roku, na historycznym stadionie "Zwierzyniec" w Białymstoku odbyły się PZLA Mistrzostwa Polski dla zawodników do lat 16. Na starcie stanęło ponad 1000 młodych sportowców, reprezentujących ponad 250 klubów lekkoatletycznych z całego kraju. W gronie najlepszych znalazło się dziewięciu utalentowanych zawodników z Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Stal Mielec, którzy zaprezentowali się znakomicie, zdobywając cztery medale – dwa złote, srebrny i brązowy.

Pierwszego dnia zmagań mielczanie pokazali swoją siłę, zdobywając trzy medale. Złoty krążek w rzucie młotem wywalczył Szymon Kiciński, rzucając młot na odległość 48.84 metra. Podopieczny Ryszarda Jakubowskiego pokonał dotychczasowego lidera krajowych tabel, Franciszka Flisa, który uzyskał 47.61 m. Brązowy medal w tej konkurencji zdobył Franciszek Mes (46.97 m), dopełniając sukces mieleckiego zawodnika.

Kolejnym medalem, tym razem brązowym, cieszyła się Weronika Kapustka. Młoda mielczanka, jedna z najmłodszych uczestniczek konkursu rzutu młotem, uzyskała odległość 46.66 m. Rywalizację wygrała Tola Kiedrzyńska (51.66 m), a srebro przypadło Kornelii Kondyckiej (51.24 m).

Srebrny medal zdobyła także Martyna Machała, która świetnie spisała się w biegu na 600 m. Podopieczna trenerów Agnieszki Torby i Stanisława Zioło ukończyła bieg z czasem 1:36.3, ustępując jedynie faworytce Zofii Szyderce (1:35.10). Brązowy medal zdobyła Oliwia Leszczyńska (1:36.98).

Niedzielny poranek przyniósł kolejne złoto dla mieleckiego klubu. Kordian Krężel, lider tabel w chodzie na 5000 m, potwierdził swoją dominację, wygrywając z czasem 28:03.59. Mimo presji rywali, Kordian ruszył mocno od samego startu i pewnie zwyciężył. Drugi na mecie był Filip Wołczyk (28:23.57), a trzecie miejsce zajął Filip Tomzik (29:50.33).

Inne starty mieleckich zawodników również zasługują na uznanie. Gabriel Borawski zajął 18. miejsce w biegu na 600 m chłopców z wynikiem 1:29.56, a Kacper Kocoł uplasował się na 12. miejscu w pchnięciu kulą, uzyskując odległość 12.30 m. W chodzie na 3000 m Karolina Krawiec zajęła 10. miejsce (17:26.75), a Gabriela Gajek uplasowała się na 14. miejscu (18:18.75). Z kolei Adrian Tymuła, biegnąc na 1000 m, uzyskał życiowy rekord – 2:45.81, co dało mu 13. miejsce.

Dzięki czterem zdobytym medalom, Lekkoatletyczny Klub Sportowy Stal Mielec zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej, wyprzedzając LKS Górnik Wałbrzych i KKL Stal Stalową Wolę. W klasyfikacji województw Podkarpacie uplasowało się na 4. miejscu, zdobywając łącznie 10 medali (4 złote, 2 srebrne i 4 brązowe).

Występ mieleckich zawodników na Mistrzostwach Polski U16 jest dowodem na to, że klub znajduje się w czołówce polskiej lekkiej atletyki młodzieżowej, a ich sukcesy to efekt ciężkiej pracy i zaangażowania zarówno sportowców, jak i trenerów.