Legia Warszawa poległa w Mielcu! Stal zwycięża na Solskiego przy pełnym stadionie [ZDJĘCIA,VIDEO]

Sport W 31 kolejce piłkarskiej ekstraklasy Stal Mielec pokonała 2:1 Legię Warszawa i awansowała na 10. miejsce w tabeli. Wielkie święto w Mielcu. Bramkę 900-tną w Ekstraklasie dla Stali strzelił Krystian Getinger.

PGE FKS Stal Mielec obydwie bramki zdobyła w pierwszej połowie po stałych fragmentach gry. Już w 5 minucie Krystian Getinger pokonał bramkarza Legii, Richarda Strebingera bezpośrednio z rzutu rożnego. Tym samym nasz kapitan zapisał się w historii klubu, strzelając 900-tną bramkę Stali w Ekstraklasie. W 34 minucie znów po rzucie rożnym Stal podwyższyła wynik. Tym razem dośrodkował Maciej Domański, a Arkadiusz Kasperkiewicz zwieńczył dzieła główką, zdobywając gola. Doskonałą sytuację miał w 38 minucie Maksymilian Sitek, który przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem. W drugiej połowie Stal Mielec bardziej się broniła, niż atakowała.

PGE FKS Stal Mielec - Legia Warszawa   2 : 1

Krystian Getinger, Paweł Wszołek, Arkadiusz Kasperkiewicz

Żółte kartki:

Maciej Rosołek, Bartosz Slisz

- Porażka w słabym stylu - tak podsumował trener Legii mecz przy Solskiego.

- Bramka bezpośrednio po rzucie rożnym to wręcz samobój - tak skomentował bramkę Krystiana Getingera trener Legii,  Aleksandar Vuković.

- Celem nadrzędnym była wygrana i wreszcie ten mecz wygraliśmy. Cieszymy się z tego bardzo. Ten mecz doda nam więcej wiary i spokoju. Dwie bramki strzeliliśmy po stałych fragmentach gry. Chciałem podziękować i pogratulować zawodnikom za grę - powiedział po meczu Adam Majewski.

Skład PGE FKS Stal Mielec:

13. Rafał Strączek, 4. Bozhidar Chorbadzhiyski, 5. Mateusz Żyro, 6. Marcin Flis, 7. Maciej Domański, 11. Maksymilian Sitek, 20. Grzegorz Tomasiewicz, 21. Mateusz Matras, 23. Krystian Getinger (K), 26. Arkadiusz Kasperkieiwcz, 34. Oskar Zawada

Rezerwowi: 29. Damian Primel, 2. Albin Granlund, 8. Maciej Urbańczyk, 17. Wiktor Kłos, 25. Przemysław Maj, 27. Marcin Budziński, 45. Konrad Wrzesiński, 46. Jakub Wawszczyk, 90. Dominik Steczyk

Trener: Adam Majewski

Legia Warszawa:

13. Richard Strebinger, 6. Erik Mattias Johansson, 55. Artur Jędrzejczyk (K), 14. Igor Kharatin, 23. Joel Abu Hanna, 99. Bartosz Slisz, 18. Patryk Sokołowski, 13. Paweł Wszołek, 27. Pesqueira Josue, 39. Maciej Rosołek, 21. Rafael Lopes

Rezerwowi: 80. Maciej Kikolski, 9. Tomas Pekhart, 16. Jurgen Celhaka, 20. Ernest Muci, 26. Mateusz Grudziński, 28. Szymon Włodarczyk, 67. Bartosz Kapustka, 77. Benjamin Verbic, 86. Igor Strzałek

Trener: Aleksandar Vuković