Reklama

Leandro z PGE Stal Mielec otrzymał polskie obywatelstwo!

Opublikowano:
Autor:

Leandro z PGE Stal Mielec otrzymał polskie obywatelstwo! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Obrońca PGE FKS Stal Mielec Leandro Messias Dos Santos otrzymał obywatelstwo Polski.

– Mam ważne dla mnie dokumenty. Chciałbym bardzo podziękować klubowi PGE FKS Stal Mielec i posłowi Tomaszowi Porębie, którzy mi pomagali w tej sprawie. Jestem bardzo zadowolony – potwierdza zawodnik.

 

Leandro Messias Dos Santos, urodzony 29 grudnia 1983 w Brazylii, przebywa w Polsce od 23 czerwca 2014 roku, gdy został piłkarzem Korony Kielce. W Mielcu zamieszkał w lipcu 2017 roku, wówczas związał się kontraktem piłkarskim ze Stalą Mielec, jest mężem Polki – Marty Kalinowskiej-Messias.

W staraniach Leandro o polskie obywatelstwo wspierał go Klub FKS Stal Mielec oraz liczni sympatycy Biało-Niebieskich, w tym przyjaciel mieleckiego Klubu europoseł Tomasz Poręba. – Cieszę się, że mogłem pomóc Leandro w jego staraniach. Cieszę się z faktu, że mamy pozytywną decyzję i możemy powitać Leandro w naszej polskiej rodzinie. To wartościowy zawodnik ale przede wszystkim też dobry człowiek – komentuje Tomasz Poręba.

Leandro wielokrotnie deklarował w mediach, że Polska jest dzisiaj jego domem. – Jak się ma szacunek dla kraju, w którym się mieszka, wszystko się ułoży – mówił dla portalu futbolfejs.pl. – Bardzo lubię i szanuję Polskę. Nie chodzi mi tylko o piłkę nożną. Moim zdaniem jest tutaj wiele perspektyw. To kraj, który miał kiedyś dużo problemów, ale od jakiegoś czasu idzie do przodu – komentował dla Dziennika Wschodniego, w czasie gdy był zawodnikiem Górnika Łęczna.

Zawodnik promował w mediach społecznościowych polskie zwyczaje i okazywał przywiązanie do Polski. Wielokrotnie podkreślał rolę wiary w jego życiu. – W moim życiu najważniejszy jest Jezus Chrystus. On jest moją siłą. Uważam, że bez Boga nie ma dobrych relacji między ludźmi. Modlę się przed meczem, modlę się w domu, ale to może się na niewiele zdać, jeśli za modlitwą nie idzie moje dobre postępowanie. Ja muszę życiem pokazać, że żyję zgodnie z Bogiem, inaczej modlitwa na nic się nie przyda – to cytat z wywiadu dla portalu lublin.gosc.pl. Podczas pobytu w Polsce angażował się między innymi w akcję pomocy dla niepełnosprawnego fana piłki nożnej, regularnie i aktywnie uczestniczy w spotkaniach z uczniami polskich szkół. Opowiada o zdrowym trybie życia sportowca i swoim przywiązaniu do Boga.

Sam piłkarz zaprasza kibiców do wsparcia mieleckiej drużyny PGE FKS Stal Mielec na boisku, już w piątek w meczu z GKS Katowice. – Chciałbym wszystkich kibiców zaprosić na mecz z GKS Katowice. To bardzo ważny mecz. O 20:45 na Solskiego 1 idziemy wszyscy razem. Stal Mielec wygra ten mecz i będziemy wszyscy zadowoleni – przekazuje Leo.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE