Klub Szachowy TOPCOAT CONSULTING Szach Mielec awansował do III ligi seniorów

Autor: | Zdjęcie: Szach Mielec

Klub Szachowy TOPCOAT CONSULTING Szach Mielec awansował do III ligi seniorów - Zdjęcie główne

foto Szach Mielec

SportDużym sukcesem dla Mielca zakończyła się IV Liga podkarpacka w miejscowości Zgłobień koło Rzeszowa. Sędzią głównym całych zawodów był Marian Lorenc Wiceprezes Podkarpackiego Związku Szachowego.

Klub Szachowy TOPCOAT CONSULTING Szach Mielec zajął 2 miejsce w ogólnej klasyfikacji dające awans do najwyższej ligi podkarpackiej, która odbędzie się w dniach 17 - 21 maja 2023 roku w miejscowości Bystre.

Wyniki:
1. TSz Skoczek Sędziszów Małopolski II 17 pkt
2. TopCoat Consulting Szach Mielec 14 pkt
3. Roszada Przemyśl 13 pkt
4. UKS SP1 Leżajsk 13 pkt
5. LKS Kosienice 10 pkt

Druga drużyna TopCoat Consulting Szach Mielec zajęła 10 miejsce w lidze, co zapewniło utrzymanie na kolejny sezon.

Niesamowite zawody rozegrali nasi szachiści indywidualnie:

Adrian Miąsik zdobył 9 pkt z 9 partii i był najlepszym zawodnikiem na pierwszej szachownicy oraz całego turnieju.
Paweł Kulig zdobył 6 pkt na drugiej szachownicy, Jacek Warchoł 4 pkt, Grzegorz Kopacz 3 pkt z 5 partii, Marek Kulig 2 pkt z 4 partii, z czego punkt zdobyty w ostatniej rundzie z zawodnikiem, który na 4 szachownicy przed rundą miał tylko pół straty i nie przegrał żadnej partii, aż do partii z Markiem był bardzo wielkim osiągnięciem dla naszego juniora.

Ewa Pawlikowska zadebiutowała w pierwszym składzie i spisała się rewelacyjnie, zdobywając 6,5 pkt z 9 partii.

Druga drużyna również miała bardzo dobre osiągnięcia indywidualne. Filip Ochalik grając na 1 szachownicy, zdobył 5,5 pkt i wypełnił swoją pierwszą normę na pierwszą kategorię szachową.
Tomasz Hyjek 3 pkt, z czego w ostatniej rundzie remisując z zawodnikiem UKS Sp1 Leżajsk, uratował wynik meczu dla naszego zespołu, ale pogrążył przeciwników i podium zdobył klub szachowy Roszada Przemyśl.
Bardzo dobre zawody rozegrał Dawid Futyma, który zdobył 6,5 pkt na 3 szachownicy, Władek Pawlikowski również bardzo dobrze wystąpił, osiągając 3 pkt, a na kobiecej szachownicy Emilia Nawrot również osiągnęła 3 pkt i w końcowym efekcie utrzymali się w 4 lidze Podkarpackiej, zdobywając wysokie 10 miejsce.