Jest dobrze! Stal Mielec wygrywa pierwszy mecz fazy play-off [ZDJĘCIA,VIDEO]

Sport W sobotę o godzinie 16:00 odbył się pierwszy mecz fazy play-off pomiędzy SAN-Pajdą, a ITA TOOLS Stal Mielec. Lepsze okazały się mielczanki. Mimo to spotkanie nie należało do łatwych dla Stali. Hala w Jarosławiu jest ciężkim terenem do gry. Warto dodać, że był to również debiut nowego trenera Stali Mielec.

Było dużo nerwów szczególnie w czwartym secie, w którym Stal powoli odrabiała straty do Jarosławia i wszystko wskazywało, że im się uda. Wtedy sędzia przerwał akcję, dopatrując się niepoprawnego zagrania, co wzbudziło negatywne emocję w drużynie mielczanek oraz na trybunach gości. ITA TOOLS Stal Mielec przegrała czwartego seta, a o zwycięstwie decydował tie-break. Od samego początku faworytki z Mielca utrzymywały prowadzenie. Przy wyniku 12:7 dla Stali wynik był praktycznie przesądzony, choć dziewczyny z Jarosławia walczyły do końca. Mecz zakończyła atakiem Sandra Szczygioł. Kolejny mecz z Jarosławiem Stal Mielec zagra za tydzień u siebie.

SAN-Pajda Jarosław – ITA TOOLS Stal Mielec 2:3  (21:25, 25:21, 16:25, 25:20, 11:15)